Jajalo srušio Togo

Zoran Zdelar • nedjelja, 18.05.2008.

Mlada hrvatska reprezentacija nakon poraza od Australije stigla je do prve pobjede na međunarodnom prijateljskom turniru u Maleziji. Svladan je Togo rezultatom 1:0, a pobjedonosni pogodak postigao je Mato Jajalo...

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija teško je poražena prije dva dana u dvoboju s objektivno snažnijom Australijom, ali su zato mladi izabranici Dražena Ladića uspjeli svladati Togo na međunarodnom turniru u Maleziji za reprezentacije uzrasta do 23 godine.

Po prilično teškim vremenskim uvjetima (velika vlaga i vrućina) pobjedonosni pogodak u 1:0 pobjedi postigao je desni vezni Slaven Belupa, Mato Jajalo, u 42. minuti igre nakon suradnje s Hajdukovim napadačem Tomislavom Bušićem.

Mogla je Hrvatska i do uvjerljivije pobjede, Ladićevi puleni tijekom većeg dijela utakmice su kontrolirali igru, no put do mreže Toga uspjeli su pronaći samo u 42. minuti. Iduću utakmicu Hrvatska U-21 igra u utorak protiv Čilea.

Hrvatska: Rodić, Šimek, Kulušić, Kokalović, Jozinović, Ljubičić, Bačak, Jajalo, Brkljača, Gabrić, Bušić. Igrali su još Mitrović i Tomasov.

Međudržavna prijateljska utakmica: Hrvatska – Togo 1:0.