Karlovac korak do uspjeha

Goran Tomičić • ponedjeljak, 19.05.2008.

Nakon 33. kola Treće HNL Zapad mnogo je jasnija situacija na vrhu i dnu. Karlovac se uvjerljivom pobjedom u Senju znatno približio naslovu prvaka, a iz lige ispada Draga...

Dvoboj Nehaja i Karlovca odlučen je već u trećoj minuti, kad je zbog vrijeđanja suca Kelečića isključen Špalj. Karlovac nije imao nikakvih problema protiv desetorice domaćih igrača i u 11. minuti je Rac pobjegao senjskoj obrani i donio prednost Pamićevoj momčadi.

Najbolji strijelac Karlovca je svojim drugim pogotkom u 30. minuti otklonio i posljednje dvojbe. Baričević je u 62. minuti oborio Raca, a Zvonko Pamić nije imao problema s bijele točke. Tri minute prije kraja se u strijelce upisao i Amić, a u posljednjoj minuti je Deranja postavio konačnih 0:5.

Lokomotiva je pobjedom protiv Novalje zadržala nadu u naslov prvaka. U devetoj minuti je Hudorović iskoristio nesigurnost domaće obrane i uposlio Havojiča, koji je donio prednost Lokomotivi. Četiri minute kasnije je Lalić sjajno izveo slobodan udarac, a Oremuš je iz blizine pogodio za izjednačenje. No, Lokomotiva je za novu prednost trebala samo dvije minute, kad je Paunović lukavim udarcem iz daljine iznenadio domaću obranu.

Hudorović je u 37. minuti najbolje reagirao nakon kornera i Lokomotiva je imala dva pogotka prednosti. Utakmica je bila odlučena u 48. minuti, kad je Bošković svladao svog vratara. Bogović je pet minuta kasnije svladao Jozića, a u 89. minuti je Batijar dodatno ublažio poraz Novalje.

Kolo prije kraja sezone Istra se spasila izravnog ispadanja, ali ovisit će o sudbini doprvaka u kvalifikacijama za Drugu HNL. Grdić je u 20. minuti razveselio domaće navijače, a isti igrač se u 44. minuti opet upisao u strijelce. Radnik je smanjio pogotkom Raka u posljednjoj minuti prvog dijela, a slavlje Istre je osigurao Pekica u 81. minuti.

Unatoč pobjedi protiv Jadrana, Draga ispada iz lige. Jedini strijelac je u 42. minuti bio Gokić s bijele točke. Tri minute kasnije je Jadran ostao bez isključenog Flege. Rovinj je minimalno svladao Orijent. Utakmicu je u 38. minuti prekrasnim udarcem s tridesetak metara odlučio Cvolić. Minimalnu domaću pobjedu upisalo je i Vrapče protiv Lučkog, a strijelac je u 42. minuti bio Jeleč.

HAŠK je slavio u Labinu, a gosti su poveli već u šestoj minuti, kad je Jozinović bio precizan iz slobodnog udarca. Paracki je pet minuta prije kraja prvog dijela glavom poslao novu loptu u domaću mrežu, a asistent iz kornera je bio Jozinović. Jedini strijelac za domaćine bio je Al. Fejzić u posljednjoj minuti prvog dijela.

Vrbovec je protiv Rudeša poveo preko Bradića u 20. minuti, a pet minuta prije kraja prvog dijela Đurđek je povisio. Domaći su u 89. minuti postigli još jedan pogodak, a strijelac je opet bio Đurđek. Žminj je očekivano poražen u Buševcu, a domaći su poveli golom Hajduka glavom u šestoj minuti. Božić je u 31. minuti iskoristio lijepu asistenciju Prekretića i povisio rezultat, a žminjska mreža se opet tresla nakon udarca Berkovića deset minuta kasnije. Jedini strijelac za goste je u 60. minuti bio A. Damjanić.

Treća HNL Zapad, 33. kolo
Nehaj - Karlovac 0:5, Novalja - Lokomotiva 3:4, Istra - Radnik 3:1, Draga - Jadran 1:0, Rovinj - Orijent 1:0, Vrapče - Lučko 1:0, Rudar - HAŠK 1:2, Vrbovec - Rudeš 3:0, Polet - Žminj 3:1.