Rangers i Celtic bodovno izjednačeni

Duje Mogić • utorak, 20.05.2008.

Glasgow Rangersi su odigrali i posljednji zaostali susret nakon kojeg su po broju odigranih utakmica i osvojenih bodova izjednačeni s ljutim gradskim rivalom, Celticom. Odluka o novom prvaku je odgođena do posljednjeg kola u četvrtak navečer...

Izvrsna godina u kojoj su momci Waltera Smitha dugo gurali na sva četiri fronta donijela im je večeras pretposljednji, sveukupno 66., susret sezone. Protestanti su nakon kiksa u prošlom kolu, kojim su gurnuli Celtic u povoljniji položaj, u susret sa St Mirrenom krenuli ofenzivno beskompromisno tražeći sva tri boda koja ih ostavljaju u utrci za naslovom prvaka.

Već u četvrtoj minuti su načeli domaćina kada je Kris Boyd dobro reagirao na ubačaj Broadfoota. Sigurnu pobjedu od 3:0 je do kraja potvrdio Francuz Darcheville dvama pogocima u 24., odnosno 69. minuti.

U zadnjem kolu Rangersi putuju u Aberdeen, a Celtic ide u goste Dundee Unitedu. Branitelj naslova, Celtic, je u prednosti zbog povoljnije gol-razlike koja je drugi kriterij u izboru prvaka u slučaju bodovnog izjednačenja.

Škotski Premiership, rezultati: St Mirren - Rangers 0:3.