Nijemci mogu i bez Kiefera

Branko Barić • utorak, 20.05.2008.

Kompletirano je prvo kolo u obje skupine na Svjetskom ekipnom prvenstvu u Duesseldorfu. Nakon što su u "plavoj" skupini Rusi još u nedjelju osigurali pobjedu, drugog dana do pobjede su došli i domaćini. U oba susreta "crvene" skupine odlučivala je igra parova, a do prvih bodova stigli su Amerikanci i Šveđani...

Drugi dan u Rochusclubu otvorili su drugim singlom Nijemci i Španjolci. Feliciano Lopez izjednačio je ukupni rezultat na 1:1 svladavši sa 6:4, 6:3 Denisa Gremelmayra, koji je u posljednji čas uskočio umjesto prehlađenog Nicolasa Kiefera. Odluka o konačnom pobjedniku susreta pala je nakon igre parova, u kojoj su Kas i Petzschner svladali Lopeza i Granollersa s 2:1 u setovima.

Talijani su u drugom susretu "plave" skupine došli do počasnog boda, nakon što su Bolelli i Starace s dva puta po 6:4 u igri parova svladali Andreeva i Tursunova. Da podsjetimo, Rusi su pobjedu u ovom dvoboju osigurali već prvog dana natjecanja s pobjedama Južnjog i Andreeva u singlu.

Amerikanci i Česi su u drugi dan svog obračuna ušli poravnati na 1:1, pa su nade i jednih i drugih bile usmjerene ka odlučujućoj igri parova. Blake i Odesnik prvi su puta zajedno nastupili u paru, a dok su se oni "upoznavali" i uigravali Bardych i Vizner projurili su prvim setom sa 6:0. No Amerikanci tada hvataju konce i počinju ozbiljno prijetiti protivnicima, što se isplatilo kod 5:5 kada rade odlučujući break koji im donosi treći set. U produženom tie-breaku slavili su s tijesnih 10:8 i osigurali svojoj reprezentaciji prvu pobjedu na turniru.

Neizvjesno je bilo i u sudaru Argentinaca i Šveđana. Prvo je Juan Ignacio Chela uvjerljivom pobjedom nad Thomasom Johanssonom poravnao rezultat na 1:1, no do konačnog trijumfa stigli su Šveđani nakon što je njihov par Lindstedt/Soderling u dva seta bio bolji od para Arnold Ker/Prieto.