Inter zadržao prednost

Tomislav Pacak • srijeda, 21.05.2008.

Nogometaši Intera igrat će u Prvoj HNL i iduće sezone, dok Hrvatskom dragovolju preostaje žaliti za propuštenom šansom protiv Croatije iz Sesveta jer, kako se pokazalo, protiv Zaprešićana nisu imali što tražiti...

Nakon pobjede od 2:0 u prvom susretu, Inter je i u uzvratu u Sigetu sačuvao mrežu netaknutom i tako zadržao status prvoligaša.

Hrvatski dragovoljac nije imao igru kojom bi slomio čvrste Zaprešićane, iako je gotovo sat vremena igrao s igračem više. Naime, u 33. minuti je zbog prekršaja u opasnoj situaciji za gol Damir Krznar dobio zasluženi crveni karton, no "Crni" to nisu znali kazniti.

Najbolju šansu za pogodak, zapravo jedinu pravu na utakmici, Hrvatski dragovoljac imao je u 52. minuti kada je Križanovićev udarac s bijele točke u donji lijevi kut izvrsno obranio vratar Šarlija.

Taj promašaj izbio je zrak iz pluća "dragovoljaca" pa do kraja utakmice nisu uspjeli stvoriti pravu šansu kako bi utakmicu učinili zanimljivijom. Previše indisponiranih igrača u zagrebačkoj momčadi nije znalo slomiti Bračunovu ekipu koja je odigrala upravo koliko joj je bilo dovoljno.

Pokazalo se tako da je Hrvatski dragovoljac svoju šansu za Prvu ligu propustio u posljednjem kolu Druge lige kada su u posljednjim minutama izgubili od Croatije iz Sesveta...

Hrvatski dragovoljac - Inter Zaprešić 0:0 (0:2 prva utakmica)