Kup Italije za utjehu Romi

Ivana Spahija • nedjelja, 25.05.2008.

Unatoč velikim najavama pohoda na duplu krunu, kojima su nogometaši Intera željeli pokazati tko je "gazda" na talijanskim travnjacima, Vukovi su im uspjeli pomrsiti račune. U finalnoj utakmici talijanskog kupa odigranoj na rimskom Olimpicu Roma je s 2:1 svladala Inter i tako došla do "utješne nagrade"...

Nakon izgubljene borbe za Scudetto nogometaši Rome pred sebe su postavili jedini preostali cilj, osvojiti talijanski kup. Osvajanje naslova prvaka dalo je krila Interu i naveliko se najavljivao pohod na duplu krunu koja bi zaokružila uspješnu sezonu crno - plavih. Ipak, što se tiče raspodjele trofeja, dogodila se repriza prethodne sezone. Inter je postao prvak, a Roma se utješila naslovom pobjednika kupa, ukupno devetim u povijesti kluba.

Što se same utakmice tiče, domaćini su od samog početka krenuli agresivno i u nekoliko navrata ozbiljno su zaprijetili vratima Tolda. U 17. minuti pokušaj Perrotte odlično je obranio Chivu, a deset minuta kasnije neprecizan je bio Vučinić. Romi se pritisak na obranu Intera isplatio u 36. minuti. Udarac iz kuta izveo je Pizarro, a Mexes je iznenadio gostujućeg vratara i donio Vukovima prednost od 1:0.

Dobra igra Rome, koja se nastavila i početkom drugog dijela, urodila je plodom u 54. minuti. Perrotta je iskoristio pogrešku Tolda koji je izišao s vratiju i pogodio praznu mrežu Intera za velikih 2:0 Rome. Šest minuta kasnije Pele je projektilom s 20 metara udaljenosti rasparao mrežu Donija i postavio konačan rezultat na 2:1. Roma je tako ipak došla do trofeja koji će vratiti malo osmijeha na lice navijačima Vukova, a Inter je drugu godinu zaredom ostao bez duple krune. Ipak, Scudetto im je i više nego dovoljna "utjeha".

Talijanski kup, finale: Roma - Inter 2:1.