Gospić sedmercima do prednosti

Bernard Jurišić • subota, 31.05.2008.

Nakon što su tek izvođenjem sedmeraca izbacili splitske Mejaše u polufinalu, Gospićanima je rulet kaznenih udaraca sreću donio i u prvoj utakmici finalne serije protiv Split Brodosplit Inženjeringa...

Finalna serija malonogometnog doigravanja potvrdila je da će i ove godine prvenstvena završnica nuditi mnoštvo uzbuđenja i neizvjesnosti. Branitelj naslova Gospić tek je nakon izvođenja kaznenih udaraca došao do prednosti protiv izazivača Split BI-a.

Prvu finalnu utakmicu u Gospiću otvorili su Splićani pogotkom Bajrušovića. No, do poluvremena su s tri pogotka (De Barros, Tomičić, Serginho), od čega posljednja dva iz akumuliranih prekršaja, Gospićani došli do prednosti 3:1.

Šimurina i Grdović vraćaju Split BI u igru u drugom poluvremenu, a Simeunović minutu prije kraja opet dovodi domaćine u prednost. No, Banićev pogodak u zadnjoj minuti osigurava Splićanima produžetke.

U dodatnih 10 minuta pogodaka nije bilo, pa je pobjednika morao odlučili rulet šesteraca. Svi izvođači bili su sigurni, osim - najiskusnijeg. Promašaj kapetana reprezentacije Roberta Grdovića osigurao je prednost Gospićana u finalnoj seriji. Druga utakmica igra se u utorak 3. lipnja u Splitu.