Siena prejaka za Repešu i Ukića

Ivana Spahija • utorak, 03.06.2008.

U prvoj finalnoj utakmici doigravanja talijanskog prvenstva košarkaši Montepaschija iz Siene upisali su domaću pobjedu nad Repešinom Lottomaticom. Rimski su se košarkaši dobro držali u prvom poluvremenu, da bi u završnici prokockali sve šanse za pobjedu, čime je Siena povela s 1-0...

Iako se najavljivala senzacija i pokušaj iznenađenja na užarenom terenu u Sieni, izabranici Jasmina Repeše ipak nisu uspjeli ostvariti svoj naum. Košarkaši Lottomatice kući se vraćaju poraženi, ali se nisu pokazali potpuno bezopasni za vodeću momčad prvenstva. Košarkašima iz Siene je bolja završnica donijela pobjedu od 85:73 i prednost od ukupno 1-0.

Košarkaši Lottomatice dobro su otvorili susret i nakon uvodnih deset minuta imali su tijesna tri poena prednosti (19:22). Sredinom druge četvrtine preokrenuli su domaćini, koji su na odmor otišli pri +4 (43:39). Gosti iz Rima dobro su se držali i u nastavku, nakon pola sata igre bili su na još uvijek nadoknadivih -6 (61:55), ali je furiozna završnica Montepaschija ostavila Repešu i društvo bez šanse za preokret.

Pobjedi momčadi iz Siene najviše je doprinio Terrell McIntyre s 22 postignuta poena. Naš Roko Ukić je za 19 minuta provedenih na parketu u dresu Lottomatice postigao osam poena, kojima je pridodao i jedan skok. Od gostiju se najviše istaknuo Erazem Lorbek s 21 ubačenim poenom.

Lega A Basket, doigravanje, finale, prva utakmica: Montepaschi Siena - Lottomatica Roma 85:73 (ukupno 1-0).