Gospić ruletom obranio titulu

Bernard Jurišić • srijeda, 04.06.2008.

Rulet šesteraca treći put uzastopno donio je radost malonogometašima Gospića. Pobjedom na terenu svog najvećeg rivala Brodosplit Inženjeringa u drugoj utakmici finala, Gospićani su obranili naslov prvaka...

Malonogometaši Gospića obranili su naslov prvaka Hrvatske. U uzbudljivoj finalnoj seriji koja je završila s dvije neriješene utakmice, Gospićani su nakon izvođenja šesteraca proslavili svoj drugi naslov u povijesti.

Gospićane je u vodstvo doveo Hertl u 9. minuti, izjednačio je Đulvat u 13. u 37. minuti Brazilac Zanata donosi prednost Splićanima od 2:1. Tri minute dijelile su Brodosplit Inženjering od majstorice u Gospiću.

No, pogodak najboljeg strijelca lige Serginha iz kaznenog udarca zbog akumuliranog prekršaja minutu prije kraja odveo je utakmicu u produžetke. U dodatnih 10 minuta nije bilo pogodaka, pa se pristupilo izvođenju šesteraca.

Kako i priliči najboljim igračima u zemlji, prvih šest serija izvođači su bili precizni. Prvi je promašio splitski vratar Jukić, nakon njega Gospićanin Simeunović, da bi u posljednjoj seriji Bogdanovićev udarac obranio gospićki vratar Knez, a Drndić pogotkom donio veliko slavlje svojoj momčadi, koja je u Splitu osvojila "dvostruku krunu".

Mala dvorana ŠC Gripe i ovog je puta bila premala da primi sve zainteresirane, na tribinu se naguralo više od 1.000 navijača obje momčadi, koji su uživali u još jednom malonogometnom spektaklu.