Ostali sportovi

Teško zaslužena zlata iz Graza

Jadranka Pongrac • ponedjeljak, 09.06.2008.

U malom mjestu pored Graza, Frohnleiten, u najjačoj austrijskoj judo pokrajini održao se 10. međunarodni judo turnir CREATIV Graz. Dva dana natjecanja 31. svibanj i 1. lipanj 2008. godine bili su upisani u kalendare mnogih europskih judo klubova. Na turniru je sudjelovalo ukupno 1412 natjecatelja, 163 kluba iz 20 zemalja (Belgija, Slovenija, Nizozemska, Poljska, Mađarska, Austrija, Njemačka, Italija, Bugarska, BIH, Ukrajina, Velika Britanija, Slovačka, Rumunjska, Srbija, Češka, Švicarska, Rusija, Lihtenštajn, Hrvatska)...

Vrijedni domaćini Judo klub CREATIV iz Graza na čelu sa trenerom Manfredom Stiglerom nakon turnira održali su četverodnevne judo pripreme. Uz sudjelovanje brojnih klubova i kadetskih judo reprezentacija Belgije, Slovačke i Austrije, turnir se dokazao kao jedan od najjačih u srednjoj Europi. Nastupi u konkurenciji djevojčica i dječaka do 11, 13 godina, mlađih kadetkinja i kadeta do 15 godina, kadetkinja i kadeta do 17 godina, juniorki i juniora do 20 godina, te seniorki i seniora zabilježilo je i ove godine rekordnih broj natjecatelja. Natjecanje nisu propustili ni hrvatski judo klubovi Pinky, Jamato, Lika, Panda, Novi Zagreb, Judokan i Pujanke te ostvarili odliče rezultate.

U prvom danu natjecanja zapažene uspjehe u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji zabilježile su tri natjecateljice JK Panda iz Zagreba osvojivši ukupno šest medalja. Svakako najveće pohvale idu mladoj Andreji Đaković, prošlogodišnjoj viceprvakinji sa Europske Olimpijade mladih, koja je sa šest pobijeda osvojila dvije zlatne medalje u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

Drugi dan natjecanja u konkurenciji mlađih natjecatelja do 11, 13 i 15 godina nije nedostajalo uzbuđenja i medalja. Najzapaženiji rezultat, kao i prošle godine, ostvarili su judaši JK Pujanke iz Splita. Judaši sa Pujanki pod vodstvom trenera Vladimira i Slavka Preradovića osvojili su tri zlatne, tri srebrne i jednu brončanu medalju. Judaši sa Pujanki svojim rezultatima zauzeli su zapaženo 11. mjesto od 163 kluba.

Osvojivši ukupno sedam zlatnih, šest srebrnih i dvanaest brončanih medalja hrvatski judaši zauzeli su ekipno šesto mjesto u poretku iznimno jake konkurencije od 20 zemalja Europe.

Rezultati - subota 31.svibanj
1. mjesto – Andrea Đaković (dvije zlatne medalje) i Ivana Maranić, JK Panda
2. mjesto – Marija Ćosić i Ivana Maranić, JK Panda
3. mjesto – Vesna Beljić i Denis Beljić, JK Lika; Ivica Bello, Duško Ratković i Slavko Bošković, Judokan Požega; Marija Ćosić, JK Panda i Dinko Voloder, JK Jamato Zagreb

Rezultati - nedjelja 1. lipanj
1. mjesto – Barbara Matić, Brigita Matić i Višnja Rajčić,JK Pujanke; Tihea Topolovec, JK Lika
2. mjesto – Ana Kokeza, Monika Šarić i Martina Jukić, JK Pujanke; Mihael Topolovec,JK Lika
3. mjesto – Bruno Jovanović,Judokan Požega; Marina Krak,JK Pujanke; Tena Šikić,JK Lika; Marko Drašković i David Koren, Pinky V. Gorica

Osvojivši ukupno sedam zlatnih, šest srebrnih i 12 brončanih medalja hrvatski judaši zauzeli su ekipno šesto mjesto u poretku iznimno jake konkurencije od 20 zemalja Europe.