SuperSport HNL, 35. kolo, 18.05.2024, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Anto Marić (Zagreb), Deni Grofelnik (Valpovo)
3:3(0:3) Lokomotiva
Duje Čop 3', 45'+1'
Mateo Marić 24'
Lokomotiva

[VIDEO] Lokomotiva prokockala pobjedu, a možda i plasman u Europu, veliki povratak Rudeša!

Branimir Korać • subota, 18.05.2024.

Lokomotiva je imala otvoren put prema pobjedi u gostima kod Rudeša, vodila je s 3:0, potpuno dominirala, ali drugo poluvrijeme odradila je loše i dopustila je domaćinu da se vrati u utakmicu. Ovakav rasplet posebno će razveseliti Osječane u njihovoj borbi za četvrto mjesto...

Kakva drama u Rudešu, nitko ovo nije mogao predvidjeti nakon prvog dijela u kojem je Lokomotiva dominirala, vodila 3:0, imala omjer udaraca na gol 13:1, a onda je doživjela potpuni kolaps u drugom dijelu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lokomotiva je ozbiljno ušla u utakmicu i Silvijo Čabraja nakon prvog poluvremena imao je dosta razloga za zadovoljstvo.

Njegova momčad je povela nakon krasne akcije u trećoj minuti. Dupli pas odigrali su Mudražija i Marić, Mudražija je pronašao iz prve Čopa koji podmeće nogu i zabija za vodstvo.

Nastavilo se s napadima Lokosa koji su u prvih deset minuta, još nekoliko odličnih prilika Mudražije i Goričana, lopta nije htjela u mrežu.

U 24. minuti Lokomotiva ipak podiže na 2:0. Goričan je odlično ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu za Čopa koji je odlično uočio u sredini Marića, a on lakoćom zabija za 2:0.

Ubrzo je Marković sjajno obranio pokušaj Šotičeka iz vrlo izgledne situacije, a kada se činilo da će se na odmor s 0:2, Lokosi su stigli do trećeg pogotka. Lopta prebačena ponovno na drugu vratnicu gdje je Vranjković koji je šalje u sredinu, a tamo je sam Duje Čop i zabija za 3:0.

U drugom dijelu vrlo brzo je Rudeš smanjio zaostatak iako pogodak prvotno nije priznat. Odličnom dugačkom loptom proigran je Duje Korač koji lijepo prebacuje Čavlinu i pogađa za 1:3. Prvotno je pokazano zaleđe, ali VAR ipak priznaje pogodak.

Lokomotiva je veliku priliku za zaključenje dvoboja imala u 82. minuti. Dosuđen je kazneni udarac, srušen je Mudražija, ali Čop je pucao loše i Marković brani.

Drama kreće u 87. minuti. Dosuđen je korner za Rudeš, ubačaj iz kuta sletio je na glavu Mrčele koji pogađa za 2:3.

Bio je to znak domaćinu da krene po poravnanje, kod Lokomotive je potpuno nestalo mirnoće i nervoza je značajno porasla, a takvi "nemirni" Lokosi primaju novi pogodak u 94. minuti kada Šare lijepim golom izvana poravnava.

Uslijedila je žestoka opsada gola Rudeša, Marković je upisao veliku obranu nakon pokušaja Marića, Rudeš se obranio i uzeo bod.