Slaven Belupo uvjerljiv protiv Rudara

Goran Tomičić • utorak, 24.06.2008.

Slaven Belupo je na Rogli s uvjerljivih 4:0 svladao slovenski Rudar. Bila je to prva pobjeda Mile Petkovića na klupi Farmaceuta, a debitirao je Nizozemac Stam...

Prvo poluvrijeme je odigrao udarni sastav i Petković može biti zadovoljan. Stam je solidno odigrao na poziciji stopera. Sjajno je odigrao Bojan Vručina, iako se nije upisao u strijelce. Slaven Belupo je poveo već u osmoj minuti, kad je Posavec ubacio iz kornera, a mladi Ivičić je glavom postigao svoj prvijenac. Riječ je o napadu koji je prošle sezone u dresu Križevaca bio najbolji strijelac Treće HNL Istok, no Petković ga je odlučio postaviti na lijevi bok.

Slovenci su slomljeni u posljednjim minutama prvog dijela. Vručina je u 37. minuti prekrasno ubacio, a Poljak je iz blizine poslao loptu u mrežu. U 41. minuti je Kresinger rutinski završio akciju Posavca i Vručine, a dvije minute kasnije je Purić iz daljine pogodio za konačnih 4:0.

Drugih 45 minuta su odigrali pričuvni igrači, koji su kontrolirali utakmicu, ali nisu povisili rezultat. Šest minuta prije kraja je igru napustio ozlijeđeni Radiček.

Prijateljska utakmica: Slaven Belupo - Rudar 4:0.

Slaven Belupo: Rodić - Bošnjak , Stam, Rogulj, Ivičić - Purić, Posavec, Poljak, Čaval - Kresinger, Vručina. Drugo poluvrijeme: Pelin - Filipović, Poldrugač, Vukonić - Pavec, Šomoci, Radiček (od 84. Tepurić), Gregurina, Delić - Jurić, Šehić.