Vodeni sportovi

Lako s Talijanima

Branimir Korać, Hrvoje Vuković • subota, 28.06.2008.

Hrvatski vaterpolisti pripremaju se za nastup na Europskom prvenstvu Malagi, a u sklopu priprema odigrali su prijateljsku utakmicu s Talijanima u Rijeci i ubilježili glatku pobjedu. Rudićevi izabranici bili su bolji s 10:5...

HRVATSKA – ITALIJA 10:5 (2:1, 3:1, 3:2, 2:1)

Rijeka, bazen Kantrida

Hrvatska: Vićan, Burić 1, Bušlje 2, Vrdoljak, Kunac 1, Joković, Smodlaka, Đogaš 3, Marković, Barać, Hinić, Bošković 2, Brzica, Dobud 1, Sukno, izbornik: Ratko Rudić

Italija: Tempesti, Presciutti, Binchi, Gitto, Giorgetti, Felugo, Mangiante 1, Gallo 3, Bencivenga 1, Calcaterra, Sottani, Mistrangelo, La Penna, Violetti, izbornik: Paolo Malara

Suci: Vlašić, Brala (Hrvatska)

Prijateljskom utakmicom između Hrvatske i Italije na Kantridi ujedno je obilježena i stogodišnjica VK Primorje, a kao poklon hrvatski su reprezentativci uručili Rijeci uvjerljivu pobjedu nad zapadnim susjedima. Naši su od samog starta došli do vodstva 2:0 golovima Boškovića i Đogaša te tu prednost više nisu ispuštali do kraja utakmice. Talijani su smanjili na 2:1, ali potom Hrvati s tri uzastopna pogotka stvaraju osjetniju prednost od 5:1.

Na poluvrijeme se ipak otišlo s plus tri, budući da je Gallo iz peterca smanjio na 5:2, no bolja igra Hrvatske donijela je novo povećanje vodtsva u trećoj četvrtini, kada Đogaš, Bušlje i Dobud novim golovima dovode naše do plus četiri (8:4). U posljednjoj dionici susreta Gallo je smanjio na 8:5, ali Bošković i Đogaš su zaokružili na konačnih 10:5 i lijepu pobjedu pred Europsko prvenstvo koje počinje 4. srpnja.