10 golova za 80. obljetnicu kluba

Ivana Strahija • nedjelja, 29.06.2008.

Varaždinski prvoligaši u subotu su otputovali u Laze kraj Nove Gradiške, gdje su domaći Graničar pobijedili s finalnih 9:1. Dobra proba za Varteks, koji je u punom jeku priprema za nadolazeće prvenstvo.

15. Memorijal "Hrvatski sokoli" svake se godine održava u Lazama kraj Nove Gradiške, u spomen na sedmoricu poginulih nogometaša tog kraja. Uspomene na hrabre nogometaše ove su godine dodatno uveličane obilježavanjem 80. obljetnice osnutka NK Graničara.

Glavna je atrakcija trodnevnog okupljanja bilo gostovanje hrvatskog prvoligaša Varteksa, kluba koji je u protekloj sezoni dokazao kako se liga kvalitetno može odigrati i s domaćim igračima. Kako je upravo okupljanje mladih jedan od temeljnih ciljeva Graničara, klubovi su rado odmjerili snage na terenu, a slavio je favorit Varteks, i to s 9:1.

Na početku su domaći, ponajviše zahvaljujući dobroj obrani predvođenoj vratarom Mikolčevićem, uspješno parirali Varaždincima, no u svega desetak minuta, od 24. do 32., Varteks je stigao do visokog vodstva od 4:0, kad su zaredali pogodak Balajića, dvije bombe Novinića i gol Mujanovića. Domaći iz penala preko Butumovića u 37. minuti smanjuju na 4:1, no to je ujedno bio i jedini gol za Graničar.

Još prije isteka 45. minute pogodio je Sačer, a u nastavku utakmice precizan je još dva puta bio Novinić, još jednom Mujanović, a pridružio se i Brezovec. Premda je protivnik bio niželigaš, trener Varteksa Dražen Besek bio je zadovoljan pokazanim na terenu, a to mu je i potvrda kako se na pripremama na Rogli dobro radilo.

Svoju će sljedeću provjeru Varteks imati protiv celjskog Publikuma 2. srpnja, a od 7. će srpnja krenuti i drugi dio priprema, u međimurske Toplice Sveti Martin.

Graničar – Varteks 1:9 (1:5)

Prijateljska pripremna utakmica:
Laze, igralište Graničara, gledatelja 300
Suci: Ivan Šimunović (Godinjak), Ivan Velić (S. Brod), Zvonimir Topčić (Zapolje)

Strijelci: 0:1 Balajić 24., 0:2 Novinić 27., 0:3 Novinić 30., 0:4 Mujanović 32., 1:4 Butumović 37. 11m, 1:5 Sačer 44., 1:6 Novinić 55., 1:7 Brezovec 62., 1:8 Mujanović 71., 1:9 Novinić 78.

Graničar: D. Mikolčević, I. Mihaljević, D. Ugarković, Juraković, Stanešić, Bartolović, Dautović, Gospočić, Butumović, Grganić, M. Mihaljević, još su igrali: Lukačić, Lovrić, Dražetić, Herceg, Vukšić, D. Mihaljević

Varteks: Mađarić, Papa, Prahić, Lučić, Melnjak, Brezovec, Sačer, Balajić, Mumlek, Mujanović, Novinić, još su igrali: Dreven, Ivančić, Gluhak, Lesjak, Sušac, Vuk, Conjar, Tkalčić, Frljužec, Škvorc, Golik