Varteksov prvi boj

Ivana Strahija • srijeda, 02.07.2008.

Varteks je danas u Celju izgubio 1:2, no trener Dražen Besek iznimno je zadovoljan viđenim.

Kao prvog su pravog protivnika Varaždinci odabrali slovensko Celje, koje je nešto ranije započelo s pripremama, pošto sezona u 1. slovenskoj ligi započinje već 19. srpnja, a NK Celje će u prvom kolu dočekati Rudar iz Velenja.

Čini se da je dovođenje novog trenera, Slaviše Stojanoviča, u Celju bio pun pogodak. Slovenska se momčad na terenu doimala iznimno solidno, i vidi se jasna naznaka da će u sezoni koja slijedi pucati na više od prošlosezonskog osmog mjesta.

Slovenci vole nogomet

Lijepa nova Arena Petrol, celjski stadion kojeg bi mnogi hrvatski prvoligaši rado imali u svom gradu, ove je srijede uveče privukla zavidnih 500 gledatelja.
Besplatan ulazak, renomirani protivnik, ali i ljubav prema domaćem klubu, izmamili su Slovence na tribine, bez obzira na žegu.

Jako su dobri bili i varaždinski prvoligaši, koji su i poveli golom Mumleka, koji je u 14. minuti s ruba kaznenog prostora odigrao fliper s nespretno postavljenim domaćim igračem Marlonom, a lopta je završila u mreži iza vratara Šelige.

Do oporavka je Celjanima trebalo desetak minuta, no u 32. Nemčik točno pronalazi Dvorančića, na kojeg nitko od Varteksovaca nije pazio, a ovaj loptom trese varaždinsku mrežu. Do vodstva su domaći stigli u 39. minuti, kad je Štraus odlično iskoristio odbijenu loptu i dodao je do Urbanča, a ovaj je s zadovoljstvom poentirao.

"Jako sam zadovoljan utakmicom, bio je to pravi trening, a momci su puno i trčali. Već sam rekao kako nam rezultat nije primaran trenutno, tako da me ovih 1:2 ne smeta", rekao je Besek.

Nakon što su izgubili "sparing-partnera" za subotu, jer ima je otkazao Slaven Belupo, Varteksovci nisu previše čekali, već su novog protivnika pronašli u mađarskom ZTE-u. Utakmica će se igrati u Zalaegerszegu.

Prijateljski pripremni susret: Celje - Varteks 2:1

Za Celje su igrali:
1. poluvrijeme - Šeliga, Puš, Marlon, Bulajič, Travner, Urbanč, Nemčik, Dvorančič, Vidovič (od 36. Veledar), Gobec, Štraus
2. poluvrijeme - Mujčinovič, Korun, Kačičnik, Kelhar, Bakarič, Bulajič, Travner, Nemčik (od 61. Andjelkovič), Dvorančič (od 61. Bezjak), Gobec, Veleder

Za Varteks su igrali:
1. poluvrijeme - Dreven, Papa, Prahić, Lučić, Melnjak, Vukman, Martan, Brezovec, Mumlek, Mujanović, Novinić
2. poluvrijeme - Dreven (od 60. Bešenić), Melnjak, Brezovec, Mumlek, Mujanović, Ivančić, Sušac, Conjar, Jagačić, Smrekar, Balajić