Inter lagano do pobjede

Mario Lešković • četvrtak, 03.07.2008.

U prvoj provjeri na pripremama u Sloveniji, nogometaši Intera upisali su i prvu pobjedu. Protivnik je bio NK Odranci, koji nisu mogli pratiti ritam koji je nametnuo zaprešički prvoligaš i lako došao do pobjede...

U prvom dijelu, trener Bračun izveo je na travnjak momčad koja je dosad najviše pokazala u pripremama. Već u drugoj minuti nakon centaršuta Grgurovića s lijeve strane, Dodik nadvisuje domaću obranu i pogađa glavom za vodstvo gostiju. Ubrzo nakon toga, u šestoj minuti Grgurović odlično puca sa 25 metara i pogađa vratnicu. Do sljedeće prigode Inter dolazi u 22. minuti kada na lijevoj strani odlično kombiniraju Kukec i Sivonjić što je rezultiralo novim pogotkom Dodika koji je odlično na drugoj vratnicu prihvatio Kukecov centaršut. Gosti iz Zaprešića bili su raspoloženi za suradnju pa je tako nakon duplog pasa s Dodikom, Sivonjić izašao sam pred vratara i povećao vodstvo.

U nastavku, Bračun mijenja svih 11 igrača koji su nastavili s pritiskom, čime je nagrađen Ištuk koji se u 49. minuti našao pred vratarom, ali je pogodio vratnicu. Tom napadu prethodio je pogodak Boštjana koji je smanjio vodstvo žutih. Do kraja bilo je još nekoliko prigoda, a jednu od njih koristi Rašić u 60. minuti i postavlja konačni rezultat utakmice.

Sljedeću provjeru igrači Intera bi trebali imati u subotu protiv Rudara.

Prijateljska utakmica: NK Odranci - NK Inter Zaprešić 1:4(0:3)

Strijelci: 0:1 Dodik (2), 0:2 Dodik (22), 0:3 Sivonjić (26), 1:3 Boštjan (48), 1:4 Rašić (60)

NK Odranci:Ščančar, Jerebic, Žerdin, Škafar, Zlatar, Tkalec, Gostan, Zver, Boštjan, Halas, Borovič

NK Inter Zaprešić: Brašnić (Delač, od 60. Vuljanko), Ceraj (Jančetić), Iftić (Budimir), Buden(Perić), Janković (Krznar), Cavrić (Pišković), Krišto (Gulić), Kukec (Brčić), Sivonjić (Ištuk), Grgurović (Jonjić), Dodik (Rašić)