Slaven Belupo bez pogodaka s Vasluijem

Ante Pažanin • četvrtak, 03.07.2008.

Nogometaši Slaven Belupa nastavljaju sa svojim pripremama u Nizozemskoj gdje su u Leonenu odigrali 0:0 s rumunjskim Vasluijem. Koprivničani nisu odigrali loše, ali jednostavno nisu znali pronaći put do protivničke mreže...

Slaven Belupo je u nizozemskom Leonenu odigrao pripremnu utakmicu sa sedmom ekipom Rumunjske od prošle godine Vasluijem koja je završila bez pogodaka. Slaven je imao više izglednih prilika i udaraca na gol, a situacije u obrani je riješavao sigurno i mirno. Stoperi Rogulj i Lapić su prvi put igrali zajedno, ali su djelovali vrlo dobro, dok je mladi reprezentativni vratar Rodić tri puta odličnim paradama spašavao svoj gol.

Koprivnička momčad najbolju je pak priliku imala u 68. minuti kada je Posavec iz slobodnog udarca uzdrmao gredu. Prilike su još imali Poljak u 26. minuti isto iz slobodnjaka, Čaval u 28. i mladi Gregurina u 48. minuti. U posljednjih pola sata igralo se samo na polovici rumunjske momčadi i samo odlična partija vratara Kuciaka spasila je Rumunje poraza. U 70. minuti iz daljine je udarac oprobao Posavec, pet minuta nakon toga Tepurić, koji je ušao umjesto Šehića pokušao je s vrha kaznenog prostora, a u 80. i 84. minuti Čaval odnosno Posavec također su imali dobre šanse za gol. Usprkos pritisku i prilikama Slaven Belupa utakmica je završila bez pogodaka.

Slaven Belupo je nastupio u sastavu: Rodić – Purić, Rogulj, Lapić, Čaval – Poldrugač – Gregurina, Posavec Poljak – Šehić ( od 61. Kresinger ), Vručina ( od 61. Tepurić )