Varteks izgubio u Mađarskoj

Ivana Strahija • subota, 05.07.2008.

Nakon Celja u srijedu, Varaždinci sretnije noge nisu bili ni u subotu, jer su od mađarskog prvoligaša izgubili s 3:1. Besek zna "u kom grmu leži zec", no tajnu je zadržao za sebe.

Od mađarskog ZTE-a Varteks je izgubio 3:1, premda su ti isti mađarski prvoligaši prošli tjedan igrali u Čakovcu kod drugoligaša Međimurja, i izgubili 1:0.

Kao i u Celju par dana prije, Varaždinci su poveli, a ovog je puta spretan bio Brezovec. No, nakon svega tridesetak minuta solidne igre Varteks je pao, pa je mađarska momčad došla do pobjede.

"Znam u čemu je problem, ali ću to zadržati za sebe", rekao nam je odmah po utakmici trener Varaždinaca Dražen Besek.

I ovog su puta priliku dobili mladi igrači, a od svih juniora Besek je najzadovoljniji s Jagačićem: "On je u dvije utakmice pokazao najviše od svih mladih igrača, kao i veliku ozbiljnost i odgovornost na terenu. Najbliži je tome da u prvenstvu dobije minutažu i u prvoj postavi."

Varteks će nastaviti s pripremama u Svetom Martinu na Muri, a već u utorak imaju zakazan sljedeći pripremni susret, ovog će im puta protivnik biti crnogorski prvoligaš Rudar iz Pljevlja. Potom će sudjelovati na turniru u Čakovcu, gdje će imati prilike zaigrati protiv mnogih prvoligaša iz okolnih zemalja.