Nova pobjeda Osijeka u Njemačkoj

Petar Plevnik • ponedjeljak, 07.07.2008.

I u drugom susretu na završnom dijelu priprema u njemačkom Ruitu nogometaši Osijeka upisali su pobjedu. Ovaj put bijelo-plavi su s 2:1 svladali švicarskog drugoligaša FC Gossau...

Ako je suditi prema dosadašnjem dijelu priprema, barem kada su u pitanju rezultati odigranih susreta, u redovima Osijeka imaju razloga za zadovoljstvo. Nakon što su u subotu s 2:1 bili bolji od njemačkog drugoligaša Koblenza, bijelo-plavi su identičnim rezultatom svladali FC Gossau.

Osijek - FC Gossau 2:1

Osijek: Šušnjara, Vlaović, Pranjić, Mihalj, Knežević, Vuica, Škorić, Jugović, Šorša, Vidaković, Barišičć. Drugo poluvrijeme: Kardum, Miličević, Pajić, Gavrič, Vrgoč, Lončarević.

FC Gossau: Damjanović, Klinger, Zunger, Longo, Zancanzo, Fochini, Knotzel, Bajušić, Mišura, Pontes, Lutolz. Još su igrali: Veherli, O.Boumelaha, V.Boumelaha, Dinita, Zaugg, Digoni, Mentola, Bushapi, Zinna.

1:0 Vidaković (30.), 2:0 Jugović (45.), 2:1 O.Boumelaha (65.)

Iako je trener Ilija Lončarević protiv švicarskog drugoliša prigodu pružio isključivo igračima iz drugog plana, Osječani su potpuno zasluženo upisali novu pobjedu. Bijelo-plave je u vodstvo nakon pola sata igre doveo Vidaković, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela Jugović povisio na 2:0. Sve što su Švicarci uspjeli učiniti u nastavku susreta bio je počasni pogodak O.Boumelaha u 65. minuti susreta.

Osječani će danas nastaviti s treninzima u svojoj bazi u Ruitu, a već sutra na rasporedu je novi prijateljski ogled i to protiv njemačkog niželigaša Pforzheima.