Slaven s Izraelcima od 0:2 do remija

Ante Pažanin • utorak, 08.07.2008.

Nogometaši Slaven Belupa odigrali su drugu pripremnu utakmicu u nizozemskom dijelu priprema s izraelskim Hapoel Kyriat Shimonom. Koprivničani su gubili 2:0, ali su se s dva gola uspjeli vratiti i izbjeći poraz...

Hapoel Kyriat Shimona, inače izraelski predstavnik u 1. pretkolu Kupa Uefe ušao je u utakmicu čvrsto i žustro, što im je donijelo rezultat već u 1. minuti utakmice. Izraelci su iskoristili pomutnju u Slavenovoj obrani i Omer je lijepo prihvatio ubačaj s lijeve strane i zabio za vodstvo svoje momčadi. Farmaceuti se još nisu ni snašli, a Hapoel je poveo i s 2:0. Opet ubačaj s lijeve strane za Aboudu koji je lako još jednom svladao nemoćnog Pelina.

Nakon toga Slaven je uspio uspostaviti kontrolu i u dva navrata, u 17. i 37. minuti pokušao ugroziti protivnika, kada je Šomoci oprobao udarac iz daljine. U 41. minuti udarac Kresingera uspio je obraniti izraelski vratar. U drugom poluvremenu umjesto Šomocija ušao je Posavec što se odmah vidjelo u igri i urodilo plodom u 52. minuti kada je Posavec uposlio Kresingera koji iskosa s desne strane lijepo pogađa za 1:2. Devet minuta nakon toga Kokalović je, nakon kornera odličnog Posavca, glavom poslao loptu malo pored vratnice, u 65. minuti dobar udarac Bošnjaka zaustavio je vratar Hapoela Yossi, ali u 77. minuti nije bilo spasa za Izraelce. Tepurić je sjajno iskoristio asistenciju Posavca i pretvorio ju u 2:2.

Slaven je mogao doći i do pobjede, ali nizozemski sudac je propustio dosuditi udarac s bijele točke nakon što je jedan od igrača Hapoela igrao rukom u 16 metara. Sve u svemu može se reći da je to bila uspješna predstava za Farmaceute. Zaigrala je pričuvna postava koja je pokazala borbenu i vrlo dobru igru, a najviše veseli da su oporavljeni Kokalović i Jajalo odigrali veći dio, a Kristić cijelu utakmicu.

Slaven je odigrao u sljedećem sastavu: Pelin – Bošnjak (od 69. Pavec), Kokalović (od 79. Rogulj), Kristić, Bilen (od 66. Filipović) – Radiček – Šomoci ( od 46. Posavec ), Jajalo (od 62. Čaval), Delić – Jurić Kresinger (od 71. Tepurić)