Treći remi Slaven Belupa

Ante Pažanin • četvrtak, 10.07.2008.

Nogometaši Slaven Belupa na nizozemskim pripremama su odigrali i treći remi, ovaj put protiv rumunjske Universitatee Craiove. Završilo je 0:0, opet su Koprivničani bili bolja momčad i imali više prilika, ali još jednom je zakazala realizacija...

Nakon remija s rumunjskim Vasluijem i izraelskim Hapoelom Kiryatom Farmaceuti su ostvarili i treći remi na nizozemskom dijelu svojih priprema. Na mokrom terenu u Honderloou protiv devetoplasirane momčadi Rumunjske od prošle sezone Universitatee iz Craiova bili su bolji protivnik, ali lopta nije htjela u gol. Rumunji nisu pokazivali prevelike ambicije prema naprijed, ali su se pokazali čvrstim i borbenim suparnikom. Trener Mile Petković izveo je sastav sličan onome koji je nastupio protiv Vasluija, s time da je umjesto Šehića u napadu zaigrao Tepurić.

U 13. minuti Vručina je nakon ubačaja Gregiruine zakasnio na udarac glavom. U 35. minuti opet je Vručina dobro prošao po desnoj strani, povratno uposlio Poljaka čiji udarac je blokirala rumunjska obrana. Malo poslije početka drugog poluvremena Petković je izvadio Purića, Rogulja i Tepurića, a ubacio Filipovića, Kokalovića i Kresingera.

U 50. minuti jak udarac Poljaka obranio je vratar Bornescu, a tri minute nakon toga i Rumunji su imali prvu priliku na utakmici. S lijeve strane iskosa zaprijetio je Ganjoveanu, ali je Rodić dobro obranio i izbacio loptu u korner. U 70. minuti Čaval je probio lijevu stranu i ubacio za Kresingera, koji je za malo glavom promašio gol. Do kraja nije više bilo velikih prilika i utakmica je završila bez pogodaka.