Poraz i od trećeligaša

Mihaela Bradovski • subota, 12.07.2008.

I u drugom susretu u Francuskoj nogometaši Zagreba upisali su poraz. Ovoga su puta od Pavlovićevih izabranika bili bolji nogometaši Istresa, momčadi koja nastupa u trećeligaškoj konkurenciji. Pjesnici su ponovno primili dva pogotka dok je jedini u mreži Francuza djelo Josipa Jurendića...

Zagreb - Istres 1:2

Prijateljska pripremna utakmica:

Strijelci: 0:1 Sichi (15), 1:1 Jurendić (32), 1:2 Kahiha (42)

Zagreb: Škorić, Labudović, Džidić, Pavlović (60. Mehmedagić), Štiglec (68. Pejić), Grgić (60. Abdurahimi), Jugović, Brkljača (65. Sesar), Čutura, Piškor, Jurendić

Istres: Mantreiro, Dumolin, Di Elna, Bothu, Palmeiri, Zine, A. Kahiha, K. Kakiha. Feindouno, Achemi, Sichi (Ringler, Vanni, Coulibaly, Sofikitis, Kasco, Doumbia, Mesloub, Arbaud, Untereiner, Sekon)

Prvi pogodak na susretu pao je već u 15. minuti. Nakon skraćenog kornera lopta je došla do peterca gdje se najbolje snašao Sichi te lako matirao vratara "bijelih" Škorića. U 22. minuti izglednu priliku za Pjesnike propustio je Piškor, a tri minute kasnije to čini i Labudović. Za izjednačenje je ipak glavom pogodio Jurendić nakon akcije Brkljače i nabacivanja Čuture, igrala se 32. minuta. I treći je pogodak pao u prvom dijelu susreta. Za Zagrebaše je ponovno bio koban prekid. U 42. minuti Francuzi su izveli korner i iako se u prvi tren činilo kako je lopta sigurna u rukama Zagrebovog vratara, u gužvi se najbolje snašao Kehiha i postavio konačnih 1:2.

I dok na kupreškom dijelu priprema "bijeli" nisu imali problema sa ozljedama, u Francuskoj se situacija po tom pitanju počela pogoršavati. Na njih se žale Davor Vugrinec i Mensur Mujdža, dva igrača koji imaju mjesto u početnoj postavi Pjesnika. Kao i proteklih sezona Zagrebašima će najveći problem biti upravo ozljede i kartoni. Nogometaše Zagreba očekuju još susreti protiv trećeligaša Cannesa te francuskog prvoligaša Monaca.