Crveni vragovi bolji od Osijeka

Petar Plevnik • subota, 12.07.2008.

Nakon četiri pobjede u isto toliko susreta na završnom dijelu priprema u Njemačkoj, u dosad najjačem susretu, dvoboju protiv njemačkog drugoligaša Kaiserslauterna, nogometaši Osijeka upisali su i prvi poraz...

Na prvu ozbiljniju prigodu oko 2000 navijača Kaiserslauterna čekalo je do 19. minute, no Bosanac Anel Džaka zamalo kasni na ubačaj Rumunja Reghecampfa. Deset minuta kasnije gotovo identična situacija pred golom Osijeka, no ovaj put najprije Jendrisek promašuje loptu na ubačaj Reghecampfa, da bi u nastavku akcije osječka obrana blokirala pokušaj Džake.

Iako je Kaiserslautern bio dominantna momčad u prvih 45 minuta, posljednjih pet minuta prvog dijela pripalo je Osječanima. Mladi vratar domaćina u 42. je minuti najprije odbio udarac Vidakovića u korner, da bi minutu kasnije Šolić nakon brze kontre propustio najbolju prigodu prvog dijela, točnije vratar domaćina izišao je kao pobjednik iz dvoboja "jedan na jedan".

Kaiserslautern je do vodstva stigao u 52. minuti, nakon što je Dick izveo slobodan udarac s desne strane, a obrana bijelo-plavih zaboravila na Ziemera, koji glavom neobranjivo pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije Osijek je mogao primiti i drugi pogodak, no Skender izlazi kao pobjednik iz dvoboja s Džakom.

Ipak, u 76. minuti Nijemci su stigli do drugog pogotka, nakon što se u gužvi u osječkom 16-ercu najbolje snašao Outtara, s nekoliko metara uguravši loptu za 2:0. Do kraja susreta Osječani su mogli primiti i treći gol, no udarac Henelsa završio je na vratnici.

Prijateljski susret: Kaiserslautern - Osijek 2:0