Kup UEFA, 1. pretkolo, 17.07.2008, 20:30 h, La Valletta, stadion Ta'Qali, gledatelja: 500 Suci: Jaroslav Jilek (Češka) |
Marsaxlokk | 0:4 | Slaven Belupo Matija Kristić 15' Dalibor Poldrugač 29' Franjo Tepurić 34' Bojan Vručina 78' |
Slaven Belupo odličan na Malti
Tomislav Globan • četvrtak, 17.07.2008.
S uvjerljivih 4:0 u La Valletti Slaven Belupo je započeo europsku sezonu. Iako su Koprivničani s respektom govorili o suparniku, Marsaxlokk se pokazao kao nedorastao protivnik...
Marsaxlokk
Marsaxlokk
Slaven Belupo
Darmanin
Conceicao
Said
Licari
Mamo
Templeman
Sciberras
(do 77') Sammut
Cassar
Barbara
(do 46') Alcorse
(do 90') Pričuvni igrači Pereira
46' Wellmann
77' Brincat
90' Trener Peter Hartshorne |
5 Matija Kristić 2 Petar Bošnjak (do 64') Pričuvni igrači Trener Mile Petković |
Sve je zapravo bilo riješeno u prvom poluvremenu kada je semafor na stadionu Ta'Qali pokazivao rezultat 0:3.
"Račun" je otvoren u 15. minuti kada Kristić glavom na ubačaj Srebrenka Posavca iz slobodnog udarca zabija za 0:1.
Maltežani su tek na početku priprema i to se osjetilo na njihovoj trci i fizičkoj pripremljenosti u kojoj nisu mogli parirati Slavenu. Gosti su lako dolazili pred malteški šesnaesterac te svoju terensku premoć do poluvremena okrunili još dvama pogocima. Najprije je u 29. minuti Poldrugač udvostručio prednost, a samo pet minuta kasnije 17-godišnji Tepurić pogodio za 0:3.
U nastavak su Koprivničani krenuli jednako furiozno, no ne jednako efikasno. Na četvrti pogodak čekalo se do 77. minute kada Vručina, koji je u igru ušao u 59. minuti umjesto Kresingera, postavlja konačnih 0:4 i osigurava miran uzvrat i siguran put momčadi Mile Petkovića u 2. pretkolo Kupa Uefa.
Kup Uefa, 1. pretkolo:
Marsaxlokk - Slaven Belupo 0:4
Kup UEFA - kvalifikacije
1. pretkolo
Šahter Karagandi | 1:1 | Debrecen |
Ararat | 0:1 | AC Bellinzona |
Olimps | 0:1 | St. Patrick's |
Tobol | 1:0 | Austria Beč |
MTZ-RIPO | 2:2 | Žilina |
Honka Espoo | 3:0 | IA Akranes |
TVMK Tallinn | 0:3 | Nordsjaelland |
Sūduva | 1:0 | The New Saints |
Hapoel Tel-Aviv | 3:0 | Juvenes-Dogana |
Pelister | 0:0 | APOEL |
Hapoel Kiryat Shmona | 1:1 | Mogren |
Vėtra | 1:0 | Viking |
Hazar | 0:1 | Lech Poznań |
Vojvodina | 1:0 | Olimpik |
Omonia | 2:0 | Milano Kumanovo |
Dacia Kišinjev | 1:1 | Borac Čačak |
Djurgården | 0:0 | Flora |
Černo more Varna | 4:0 | Sant Julià |
Racing UL | 0:3 | Kalmar |
Győr | 1:1 | Zestafoni |
Brøndby | 1:0 | B36 Tórshavn |
EB/Streymur | 0:2 | Manchester City |
Vaduz | 1:2 | Zrinjski |
Široki Brijeg | 0:0 | Partizani Tirana |
Spartak Trnava | 2:2 | WIT |
Hertha Berlin | 8:1 | Nistru |
Koper | 1:2 | Vllaznia |
Zeta | 1:1 | Interblock |
Salzburg | 7:0 | Urartu |
Bangor | 1:6 | Midtjylland |
Marsaxlokk | 0:4 | Slaven Belupo |
Cliftonville | 0:4 | København |
Cork City | 2:2 | Haka |
Legia Varšava | 0:0 | Gomel |
Glentoran | 1:1 | SK Liepājas |
Hajduk | 4:0 | Birkirkara |
FH Hafnarfjördur | 3:2 | Grevenmacher |
Nordsjaelland | 5:0 | TVMK Tallinn |
Zestafoni | 1:2 | Győr |
WIT | 1:0 | Spartak Trnava |
Urartu | 0:3 | Salzburg |
Olimpik | 1:1 | Vojvodina |
Borac Čačak | 3:1 | Dacia Kišinjev |
SK Liepājas | 2:0 | Glentoran |
Milano Kumanovo | 1:2 | Omonia |
Mogren | 0:3 | Hapoel Kiryat Shmona |
Flora | 2:2 | Djurgården |
Haka | 4:0 | Cork City |
Birkirkara | 0:3 | Hajduk |
Viking | 2:0 | Vėtra |
Nistru | 0:0 | Hertha Berlin |
Gomel | 1:4 | Legia Varšava |
Kalmar | 7:1 | Racing UL |
Midtjylland | 4:0 | Bangor |
APOEL | 1:0 | Pelister |
B36 Tórshavn | 0:2 | Brøndby |
Žilina | 1:0 | MTZ-RIPO |
The New Saints | 0:1 | Sūduva |
København | 7:0 | Cliftonville |
Partizani Tirana | 1:3 | Široki Brijeg |
Vllaznia | 0:0 | Koper |
Debrecen | 1:0 | Šahter Karagandi |
IA Akranes | 2:1 | Honka Espoo |
Grevenmacher | 1:5 | FH Hafnarfjördur |
Slaven Belupo | 4:0 | Marsaxlokk |
AC Bellinzona | 3:1 | Ararat |
Juvenes-Dogana | 0:2 | Hapoel Tel-Aviv |
Zrinjski | 3:0 | Vaduz |
Sant Julià | 0:5 | Černo more Varna |
Austria Beč | 2:0 | Tobol |
Lech Poznań | 4:1 | Hazar |
St. Patrick's | 2:0 | Olimps |
Interblock | 1:0 | Zeta |
Manchester City | 2:0 | EB/Streymur |
Sadržaj se nastavlja
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
Slijedi: Rui Costa: "S Ronaldom do kraja"
- Najnovije
- Najčitanije
Sportnetovi novinari prognoziraju završnicu sezone: Sopić će imati razloga za slavlje
SuperSport HNL
Dugopolje i Dubrava remizirali, Biliškov i Mandić i dalje u čekaonici za prvu pobjedu
Prva NL
Problematičnom Tonaliju prijeti nova kazna, klub mu pružio podršku
Engleski nogomet
Ajax potvrdio da će Medić, Sosa i Šutalo na kraju sezone dobiti novog trenera
Nizozemski nogomet
Kronologija: Mreže čiste u Dugopolju, remi u konačnici najpravdeniji
Prva NL
Sportnetovi novinari prognoziraju završnicu sezone: Sopić će imati razloga za slavlje
SuperSport HNL
Samouvjereni Ristovski: 'Naslov će se opet proslaviti na Maksimiru'
SuperSport HNL
Kup utakmicu Hajduka i Dinama sudit će talijanski sudac
SuperSport Hrvatski kup
Ferenčina: 'Idemo na pobjedu! Ja sam maksimalno, 100 posto uvjeren u nju'
SuperSport HNL
Mladi Slovenac na meti Arsenala, Pep je za Brazilca spreman platiti 100 milijuna eura
Engleski nogomet
Kup UEFA - kvalifikacije
1. pretkolo
Šahter Karagandi | 1:1 | Debrecen |
Ararat | 0:1 | AC Bellinzona |
Olimps | 0:1 | St. Patrick's |
Tobol | 1:0 | Austria Beč |
MTZ-RIPO | 2:2 | Žilina |
Honka Espoo | 3:0 | IA Akranes |
TVMK Tallinn | 0:3 | Nordsjaelland |
Sūduva | 1:0 | The New Saints |
Hapoel Tel-Aviv | 3:0 | Juvenes-Dogana |
Pelister | 0:0 | APOEL |
Hapoel Kiryat Shmona | 1:1 | Mogren |
Vėtra | 1:0 | Viking |
Hazar | 0:1 | Lech Poznań |
Vojvodina | 1:0 | Olimpik |
Omonia | 2:0 | Milano Kumanovo |
Dacia Kišinjev | 1:1 | Borac Čačak |
Djurgården | 0:0 | Flora |
Černo more Varna | 4:0 | Sant Julià |
Racing UL | 0:3 | Kalmar |
Győr | 1:1 | Zestafoni |
Brøndby | 1:0 | B36 Tórshavn |
EB/Streymur | 0:2 | Manchester City |
Vaduz | 1:2 | Zrinjski |
Široki Brijeg | 0:0 | Partizani Tirana |
Spartak Trnava | 2:2 | WIT |
Hertha Berlin | 8:1 | Nistru |
Koper | 1:2 | Vllaznia |
Zeta | 1:1 | Interblock |
Salzburg | 7:0 | Urartu |
Bangor | 1:6 | Midtjylland |
Marsaxlokk | 0:4 | Slaven Belupo |
Cliftonville | 0:4 | København |
Cork City | 2:2 | Haka |
Legia Varšava | 0:0 | Gomel |
Glentoran | 1:1 | SK Liepājas |
Hajduk | 4:0 | Birkirkara |
FH Hafnarfjördur | 3:2 | Grevenmacher |
Nordsjaelland | 5:0 | TVMK Tallinn |
Zestafoni | 1:2 | Győr |
WIT | 1:0 | Spartak Trnava |
Urartu | 0:3 | Salzburg |
Olimpik | 1:1 | Vojvodina |
Borac Čačak | 3:1 | Dacia Kišinjev |
SK Liepājas | 2:0 | Glentoran |
Milano Kumanovo | 1:2 | Omonia |
Mogren | 0:3 | Hapoel Kiryat Shmona |
Flora | 2:2 | Djurgården |
Haka | 4:0 | Cork City |
Birkirkara | 0:3 | Hajduk |
Viking | 2:0 | Vėtra |
Nistru | 0:0 | Hertha Berlin |
Gomel | 1:4 | Legia Varšava |
Kalmar | 7:1 | Racing UL |
Midtjylland | 4:0 | Bangor |
APOEL | 1:0 | Pelister |
B36 Tórshavn | 0:2 | Brøndby |
Žilina | 1:0 | MTZ-RIPO |
The New Saints | 0:1 | Sūduva |
København | 7:0 | Cliftonville |
Partizani Tirana | 1:3 | Široki Brijeg |
Vllaznia | 0:0 | Koper |
Debrecen | 1:0 | Šahter Karagandi |
IA Akranes | 2:1 | Honka Espoo |
Grevenmacher | 1:5 | FH Hafnarfjördur |
Slaven Belupo | 4:0 | Marsaxlokk |
AC Bellinzona | 3:1 | Ararat |
Juvenes-Dogana | 0:2 | Hapoel Tel-Aviv |
Zrinjski | 3:0 | Vaduz |
Sant Julià | 0:5 | Černo more Varna |
Austria Beč | 2:0 | Tobol |
Lech Poznań | 4:1 | Hazar |
St. Patrick's | 2:0 | Olimps |
Interblock | 1:0 | Zeta |
Manchester City | 2:0 | EB/Streymur |
Izdvojeno
Piše: Sportnet
Sportnetovi novinari prognoziraju završnicu sezone: Sopić će imati razloga za slavlje
Ulazimo u posljednju četvrtinu sezone koja će nam pružiti odgovore na brojna pitanja. Sportnetovi novinari prognozirali su završnicu...