Posušje generalka za prvenstvo

Ivana Jurica • subota, 19.07.2008.

Nogometaši Šibenika plasirali su se u finale 16. Memorijalnog turnira Ante Bruno Bušić koji se ovog vikenda igra u Vinjanima Donjim. Pobijedili su drugoligaša Imotski nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (5:4), pa će u generalki pred početak prvenstva igrati protiv Posušja koje je bilo bolje od domaćih Vinjana (4:0)...

Prijateljska utakmica

Šibenik – Imotski 2:2 (5:4)

Memorijalni turnir Ante Bruno Bušić, polufinale

Šibenik: Blažević, Kwedi, Bonacin, Milanović, Roglić, Božić, Zec, Bašić, Gović, Kulušić, Raič (još su igrali: Karadža, I. Bulat, A. Bulat, Alispahić, Ademi). Trener: Ivica Kalinić.

Imotski: Malenica, Dan. Rašić, Dam. Rašić, Šimić, Da Silva, Bulić, Šuto, Lojić, Rogić, Obilinović, Šipić (još su igrali: Mrkonjić, Anić, Zorić, Šukurović, Pavličić, Pavković, Mihaljević, Župarić). Trener: Anel Karabeg.

Strijelci: Zec 1', 49' – Obilinović 2' – 11 m, Šipić 7'

Jedanaesterci: 0:1 Župarić, 1:1 Božić, 1:2 Mrkonjić, 2:2 Zec, 2:3 Anić, 3:3 Kulušić, 3:4 Šukurović, 4:4 Alispahić, Da Silva – promašaj, 4:5 I. Bulat.

Imotski kojeg vodi Šibenčanima dobro poznati Anel Karabeg pružio je dobar otpor momčadi sa Šubićevca. Već u prvih sedam minuta pala su tri pogotka. Modri su poveli već u prvoj minuti pogotkom Ermina Zeca, njegovim prvim na ovoljetnim pripremama. Već u idućoj minuti Imoćani su izjednačili preko Obilinovića koji je realizirao najstrožu kaznu, da bi pet minuta kasnije i došli u vodstvo golom Šipića. Početkom nastavka, u 49. minuti, Zec je svojim drugim pogotkom izjednačio rezultat.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Nakon što su i jedni i drugi pogodili sve u prve četiri serije odluka je pala u petoj. Imotski Brazilac Da Silva promašio je, a iskusni Ivan Bulat bio je precizan za pobjedu svoje momčadi.

Šibenski trener Kalinić od prve je minute na vrata stavio novopridošlog vratara Gorana Blaževića, a utakmicu je započeo s trojicom u posljednjoj liniji. U prošloj sezoni Šibenik je igrao s četvorkom u zadnjoj liniji, a posljednja pripremna utakmica protiv Posušja dat će odgovor hoće li ostati na starom sustavu ili će prijeći na novi.