Bečani slavili u derbiju

Goran Tomičić • ponedjeljak, 21.07.2008.

Austria Beč je u zanimljivoj utakmici slavila u Linzu, a Salzburg je sigurnom pobjedom protiv Altacha stigao na vrh ljestvice nakon nepotpuna tri kola...

Gosti iz Beča su jedini pogodak postigli u 52. minuti, kad je Čavlina obranio pokušaj Okotiea, no odbijena lopta je stigla do Majstorovića, koji je preciznim udarcem pogodio desni donji kut. LASK je sezonu počeo s dvije gostujuće pobjede, no bečka Austria je ipak u Linzu stigla do prve ovosezonske pobjede. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu, a Mijatović je ušao u 68. minuti. Bazina je odigrao 83 minute i dobio žuti karton.

Salzburg je protiv Altacha poveo u 11. minuti nakon što je Nelisse iskoristio asistenciju Zicklera. Pet minuta kasnije je vratar gostiju zaustavio pokušaj Zicklera s bijele točke. Leitgbeb je u 48. minuti lijepo pronašao Nelissea, a on je rutinski postigao svoj drugi pogodak. U 84. minuti je Nelissea upisao i asistenciju, a njegov precizan ubačaj je iskoristio Janocko za konačnih 3:0. Niko Kovač je odigrao cijelu utakmicu, a Pamić nije nastupio.