Iličević zabio, Rakitić asistent

Branimir Korać • utorak, 22.07.2008.

Klubovi diljem svijeta nastavljaju odigravati pripremne susrete uoči nove sezone. Pripremama su se priključili i naši reprezentativci koji polako bilježe minutažu i bore se za mjesto u prvih 11....

Schalke je tako odigrao prijateljski dvoboj s reprezentacijom Bahreina i upisao visoku pobjedu 4:1. Ivan Rakitić ponovno je ušao na poluvremenu, ovaj put je zamijenio Sancheza te je prikazao vrlo dobru igru u 45 minuta provedenih na travnjaku. U nekoliko navrata iz slobodnih udaraca opasno je prijetio, a u 88. minuti upisao je asistenciju za konačnih 4:1 Schalkea. Asistirao je Kevinu Kuranyiju, a osim njega pogotke su postigli u prvom dijelu Engelaar, Farfan i Altintop.

Greuther Fürth je remizirao s Plymouthom 1:1, a jedini pogodak za Nijemce postigao je naš mladi reprezentativac Ivo Iličević lijepim udarcem s 25 minuta. Osim njega, prvih 45 minuta odigrao je i Marino Biliškov.