Zagreb u generalnoj probi pobijedio Trnje

Mihaela Bradovski • srijeda, 23.07.2008.

Jučer su u 20 sati, pod reflektorima u Veslačkoj, nogometaši Zagreba odigrali zadnji test susret pred prvo kolo i gostovanje u Varaždinu. Trener Zagreba Luka Pavlović na teren je u prvome poluvremenu poslao jedanaestoricu koja bi trebala startati i u nedjeljnom susretu, a utakmica je u konačnici završila rezultatom 4:1 za "bijele"...

Pripreme za sezonu

Prijateljska pripremna utakmica: Zagreb - Trnje 4:1

Strijelci: 1:0 Krstanović (25), 2:0 Oršulić (37), 2:1 F. Rezo (39), 3:1 Lovrek (66), 4:1 Lovrek (71)

Zagreb: Škorić, Palčić, Mikulić, Kartelo, Čutura, Grgić, Oršulić, Parlov, Pejić, Jurendić, Krstanović (Herceg, Labudović, Džidić, Pavlović, Mehmedagić, Mujdža, Brkljača, Jugović, Sesar, Piškor, Lovrek, Abdurahimi)

Trnje: Županac, Navijalić, Brkić, Tolić, Jakić, Svien, Bajza, Smolčić, Maslač, F. Rezo, Crnov (Rodeš, H. Rezo, Čavar, Hadžić, Grgurović, Borković, Mandić, Sesjak, Planinšek, Zajec, Knežević, Rušiti)

Četvrtoligaš Trnje ipak nije bio teška prepreka Pjesnicima uoči starta prvenstva. Iako je ukupni dojam kako je trenutna udarna jedanaestorica odigrala možda i slabije od takozvalih rezervi, pobjeda "bijelih" niti u jednom trenu nije došla u pitanje. Prvi se u listu strijelaca upisao visoki napadač Ivan Krstanović. U 25. minuti, nakon Grgićevog prodora po desnoj strani, s pet je metara matirao vratara gostujuće momčadi. Novi kapetan Zagreba, Marin Oršulić povisio je u 37. minuti rezultat na 2:0. U svom stilu, Oršulić je odapeo s udaljenosti veće od 20 metara i pogodio desni kut vratara Županca. Jedini pogodak na utakmici Trnjani su postigli samo dvije minute kasnije. Zbunjenost domaće obrane i vratara Škorića iskorisitio je Rezo i pogodio za 2:1.

U drugome su poluvremenu, uz uglavnom mlađe zagrebove igrače, istrčali i Lovrek, Brkljača i Labudović, koji i dalje tragaju za inozemnim transferom. Njih su trojica uz mladog Abdurahimija bili najraspoloženiji Zagrebaši u nastavku susreta. Posebno je raspoložen bio najbolji igrač "bijelih" Kruno Lovrek koji se do kraja susreta dva puta upisao u strijelce. Prvi mu je puta to pošlo za nogom u 66., a potom i u 71. minuti. Iako je utakmica protiv Trnja trebala dati odgovor na pitanje tko će od Pjesnika istrčati protiv Varteksa, odgovora još nema. Do kraja tjedna postoji mogućnost da se potpuno oporave lijevi bočni Vedran Ivanković te Davor Vugrinec. Obojica bi tada našli mjesto u startnoj jedanaestorici.