Borussia iznenadila, Petrić solidan

Ivor Krapac • srijeda, 23.07.2008.

Neslužbeni njemački Superkup donio je sudar Bayerna i dortmundske Borussije, prošlosezonskih suparnika u finalu Kupa, tada uz pobjedu münchenske momčadi. Ovog puta slavila je Borussia, najavivši da bi u skoroj bundesligaškoj sezoni mogla bolje od prošlosezonskog 13. mjesta...

S obzirom da u Njemačkoj službeno natjecanje tog naziva ne postoji, susret Borussije i Bayerna nosio je ulog neslužbenog Superkupa, a utakmica odigrana pred više od 40.000 gledatelja na Signal Iduna Parku u Dortmundu ujedno je poslužila i kao dobra priprema za Bundesligu koja počinje točno na Veliku gospu, 15. kolovoza.

Predvođena novim trenerom Jürgenom Kloppom, dortmundska momčad slavila je s 2:1 i time nanijela prvi poraz Jürgenu Klinsmannu u još uvijek ranim danima nekadašnjeg njemačkog izbornika na Bayernovoj klupi.

Domaći su na putu do pobjede sve najvažnije napravili u prvom poluvremenu, pogocima Jakuba Blaszczykowskog u 29. i Tamasa Hajnala u 33. minuti. Posebno lijep bio je Hajnalov gol, izravno iz slobodnog udarca. Bayern je do kraja stigao samo smanjiti, a strijelac je u 72. minuti bio Mehmet Ekici, koji je u igru ušao samo minutu i pol ranije.

Od hrvatskih reprezentativaca u Borussijinim redovima zaigrao je Mladen Petrić, koji je u 85 minuta na terenu bio solidan, s puno truda i sudjelovanja u niz akcija, ali bez konkretnog učinka. U 86. minuti zamijenio ga je Sadrijaj. Roberta Kovača nije bilo u obrani, prednost su dobila dva 19-godišnjaka, Mats Hummels i Neven Subotić.

Njemački Superkup: Borussia (D) - Bayern 2:1 (2:0).