Ipak s četvoricom u zadnjoj liniji

Ivana Jurica • četvrtak, 24.07.2008.

Iako je bilo najavljeno da uoči gostovanja u Zaprešiću neće biti novih prijateljskih utakmica Šibenčani su u posljednji trenutak ipak dogovorili ogled sa novim trećeligašem Raštanima. U remiju (2:2) prvo ime Modrih ponovno je bio dvostruki strijelac Ermin Zec …

Prijateljska utakmica

Raštane – Šibenik 2:2 (2:2)

Raštane Gornje, prijateljska pripremna utakmica:

Raštane: Baričić, Rogić, Veršić, J. Gospić, Tomić, M. Katuša, Banović, A. Gospić, Burčul, Souto, M. Gospić (još su igrali: Pedić, Andačić, Prtenjača, Š. Čirjak, Miletić, Čačić, Birkić, M. Čirjak, Ivanković, E. Katuša, Stjepić, Zrilić, Mikulić, Brajković, Zurak). Trener: Leopold Burčul.

Šibenik: Slavica, Bonacin, Milanović, Bašić, Kulušić, Raič, Ademi, Gović, I. Bulat, Zec, Kovač (još su igrali: Blažević, Kwedi, Karadža, Spahija, Anić, Radeljić, A. Bulat, Alispahić, Jakoliš, I. Vrljić, Lj. Vrljić). Trener: Ivica Kalinić.

Strijelci: M. Gospić 20', Burčul 39' – Zec 43', 45'

Raštane su povele u 20. minuti pogotkom Marka Gospića, a Šibenik je prije toga promašio nekoliko vrlo izglednih prilika za početno vodstvo. Momčad Leopolda Burčula u 39. minuti povisila je svoju prednost nakon što je Goran Burčul iz slobodnog udarca sa otprilike 20 metara pogodio Slavičinu mrežu.

U samo dvije minute prvog poluvremena raspoloženi Ermin Zec svojoj je momčadi donio izjednačenje. Prvo je u 43. minuti naciljao mrežu Baričića s desetak metara, da bi dvije minute poslije volejem s nešto veće udaljenosti i drugi put loptu poslao iza leđa domaćeg vratara. Drugo poluvrijeme donijelo je terensku inicijativu Šibenčana, ali mreže se više nisu tresle.

U zaleđu Zadra Šibenik je igrao bez napadača Ivana Božića koji je lakše ozlijeđen, ali će biti spreman za prvo kolo prvenstva, te bez veznjaka Zorana Roglića koji je ozlijedio koljeno i neće ga biti, prema prvim prognozama, dva tjedna. Trener Kalinić od početka je krenuo sa četvoricom u obrani, jer nije bio zadovoljan igrom koju je njegova momčad prikazala u rasporedu s trojicom na turniru u Vinjanima, pa će i u novoj sezoni Šibenik igrati s četvoricom u posljednjoj liniji.

Upravo će posljednja linija pred vratarom Slavicom biti gotovo nepromijenjena u odnosu na prošlu sezonu. Bonacin, Kulušić i Raič su sigurni, a pridružit će im se na lijevom boku novopridošli Bašić. Vezni red doživjet će redizajn nakon odlaska Frane Vitaića. Dražen Gović kao najistureniji, odnosno najbliži napadačima, Milanović i 17 – godišnji Ademi kao defenzivni vezni, a još je uvijek otvoren natječaj za lijevog veznog igrača. Kalinić se misli između Ivana i Ante Bulata, te Mehmeda Alispahića. Napadački red nudi najmanje nedoumica, Zec i Božić tako reći i nemaju prave konkurencije.