1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 27.07.2008, 20:00 h, HNK Cibalia, Vinkovci, gledatelja: 4.500

Ante Jukić • nedjelja, 27.07.2008.

Nogometaši Cibalije i Slaven Belupa odigrali su vrlo lošu utakmicu na otvaranju prvenstva, ne stvorivši u devedeset minuta igre nijednu pravu priliku za pogodak...

Tomislav Jurić
46'
17
Vlatko Šimunac
73'
25
Ivan Baraban
85'
Mile Petković

Prva utakmica u noćnom terminu u Vinkovce je privukla i visoku delegaciju HNS-a. Grad na Bosutu pohodili su, naime, Vlatko Marković i Zorislav Srebrić, čije je predstavljanje vinkovačkoj publici izazvalo ponešto pljeska, ali i puno više zvižduka.

Po očekivanju, Cibalia i Slaven su u utakmicu ušli dosta oprezno, tako da je prvo poluvrijeme pružilo vrlo malo prave igre i, što je posebno razočaravajuće, nijednu izglednu priliku za pogodak. Domaćini su golu Silvija Rodića najviše nastojali zaprijetiti iz ubačaja sa strane, ali su Mešić, u 12. minuti, i Husić, pet minuta kasnije, bili neprecizni.

I dok je predstava Cibalije u prvih 45 minuta bila na manje-više očekivanoj razini, od renomiranih gostiju iz Koprivnice se definitivno očekivalo puno više. Jedine spomena vrijedne situacije pred golom Davora Burcse stigle su nakon slobodnih udaraca Srebrenka Posaveca (u 15. i 24. minuti), koji ipak nisu predstavljali veću opasnost po gol Vinkovčana.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo ništa bolju igru, a jedini igrač na terenu koji je nešto pokušavao bio je Bojan Vručina. Neugodni je napadač Farmaceuta najprije pokušao iz slobodnog udarca, bilo je to u 55. minuti susreta, a samo minutu kasnije napravio je lijepi slalom po desnoj strani obrane domaćina, koji ipak nije uspio okruniti pogotkom. Ispostavilo se na kraju da je to bila i najbolja prilika u večerašnjem dvoboju, u kojem nijedna momčad nije zaslužila pobjedu. Štoviše, usudili bi se reći da im je i ovaj jedan osvojeni bod previše.

Spomenimo na kraju da je utakmicu pred oko četiri i pol tisuće gledatelja solidno vodio Marijo Strahonja, koji je, iako ovo nije bio posebno grub i oštar dvoboj, podijelio čak šest žutih kartona.