Dario Dodić • srijeda, 30.07.2008.

Luka Modrić nije dugo čekao na svoj prvi pogodak u dresu Tottenhama! Već u svom drugom nastupu, prijateljskom ogledu protiv Leyton Orienta, postigao je gol za svoj novi klub...

Tottenham je u gostima kod Leyton Orienta slavio s uvjerljivih 5:1, iako nakon prvog poluvremena nije sve djelovalo tako jednostavno, domaćini su vodili s 1:0 pogotkom Demetrioua već u četvrtoj minuti.

Modrić je započeo susret, a nakon što su Bent i Lennon početkom drugog dijela preokrenuli rezultat, i sam se upisao u listu strijelaca. Prihvatio je loptu na rubu kaznenog prostora, uputio silovit udarac koji je na putu prema vratima Leyton Orienta skrenuo Saah. Tako je u 52. minuti susreta Modrić prvi puta zatresao mrežu za momčad s White Hart Lanea. Tri minute kasnije ponovno je opasno prijetio Luka, no vratar Morris obranio je njegov prizeman udarac.

Četvrti je pogodak u 60. minuti postigao sjajni Bent. U istoj je minuti Modrić zamijenjen. I peti pogodak djelo je izvrsnog Benta, a drugu asistenciju upisao je Dos Santos, koji je u igru ušao u 46. minuti.

Ovo je bila posljednja pripremna utakmica Tottenhama na "Otoku" prije odlaska u Rotterdam na turnir koji organizira Feyenoord.