1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 03.08.2008, 20:00 h, Maksimir, gledatelja: 2.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Siniša Premužaj (Varaždin), Saša Fegeš (Nedelišće)

Inter namučio Modre

Dario Dodić, Vedran Attias • nedjelja, 03.08.2008.

Konačan rezultat ne daje naslutiti da je Dinamo u Maksimiru teškom mukom došao do tri boda protiv Intera iz Zaprešića.

Dario Krišto
66'
7
Marijo Dodik
69'
11
Ante Batarelo
85'
Milivoj Bračun

Ritam srijeda - nedjelja u Maksimiru se poklapa s ritmom slaba utakmica - dobra utakmica. Nakon briljantne predstave u Domžalama došao je red na slabu predstavu protiv Intera. Iako se očekivala lakša pobjeda, gosti iz Zaprešića pošteno su namučili izabranike Branka Ivankovića.

Iako atmosfera u Maksimiru baš i nije bila iz snova, početak dvoboja s Interom za Modre je bio upravo takav. Nakon manje od 120 sekundi Dinamo je došao u vodstvo. Tadć je po desnoj strani ušao u šesnaesterac gostiju, povratnom loptom uposlio vrlo raspoloženog Mandžukića čiji udarac vratar Brašnić kratko odbija, no na nesreću po žute, lopta se odbija do Sammira, koji je bez problema posprema u mrežu.

Dvaput je Brašnićevu koncentraciju isprobao Mandžukić, no Interov vratar nije pokleknuo - pogotovo se istakao sjajnom obranom u desetoj minuti kada je s 20-ak metara s lijeve strane Dinamov napadač odlično gađao suprotni kut. Ovakvu razinu igre Modri ipak nisu zadržali do kraja poluvremena. Nakon pola sata igre bude se Zaprešićani. Prvo je Sivonjić pošteno izvrtio Bišćana, zatim odlično tukao u prvi kut, ali Butina odbija njegov udarac.

Brašnić je još jednu pohvalu zaslužio u 37. minuti kada iz slobodnjaka s nekih 30 metara Hrgović šalje prizemnu loptu kroz živi zid - Interov je vratar bez poteškoća ukrotio i ovaj pokušaj Dinamovaca. A onda - kazna. Igrala se sudačka nadoknada prvog dijela kada je lopta došla do bivšeg Dinamovca, Silvija Cavrića, koji krasnim udarcem loptu od grede šalje iza Butine.

Na poluvremenu Ivanković mijenja indisponiranog Moralesa i ubacuje Guelu, koji je ipak pokazao više u 45 minuta provedenih na terenu. Ne može se reći da je Dinamo pritiskao jer je točnije reći da je pritiskao - Sammir. Raspoloženi Brazilac driblao je Interove braniče kako god je htio. Tako je u jednom pokušaju predriblao trojicu, odlično pucao, ali lopta se od Interove obrane odbija u korner.

Nakon gotovo dvije trećine utakmice Dinamo je ponovno poveo. Loptu je s lijeve strane u kazneni prostor uputio Hrgović, a na pravom se mjestu našao Josip Tadić i klizećim startom matirao Brašnića. Nekoliko minuta kasnije Hrgović ponovno šalje upotrebljivu loptu s lijeve strane, ovoga puta Mandžukić glavom šalje loptu preko gola.

Do kraja susreta Modri su u još nekoliko navrata prijetili, ali bez rezultatskog značaja. Čekao se posljednji sučev zvižduk kada je Ante Tomić, koji je u 58. minuti zamijenio Chaga, fantastičnim udarcem s otprilike 25 metara pogodio desne rašlje i postavio konačnih 3:1.

Pred Modrima je formalnost (nadajmo se) uzvrata 2. pretkola Lige prvaka protiv Domžala, iako večerašnja predstava ne ulijeva previše povjerenja u Dinamo uoči novih i težih europskih iskušenja.