1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 09.08.2008, 20:00 h, Velika, ŠRC Kamen Ingrad, gledatelja: 7500
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Mate Matić (Zagreb), Danijel Janošević (Zagreb)

Goran Tomičić • subota, 09.08.2008.

Premda minimalno, Dinamo je u prvoj utakmici trećega kola na gostovanju u Velikoj svladao Croatiju Sesvete i zadržao stopostotan učinak u novoj sezoni. Pobjedu modrima svojim je prvijencem u Dinamovom dresu donio Čileanac Pedro Morales.

Pred 7500 gledatelja u Velikoj Dinamo je pokazao lošu igru i momčad Ljupka Petrovića može žaliti za propuštenom prilikom. Dinamo je utakmicu počeo bez Bišćana, Mikića, Balabana i Etta, a Croatia Sesvete je bila oslabljena izostancima suspendiranog Pilipovića i ozlijeđenog Vladimira Petrovića.

Dinamo je u prvih dvadesetak minuta imao inicijativu, no Šimić ipak nije imao mnogo posla. Drpić je u 14. minuti iz slobodnog udarca pucao preko gola, a četiri minute kasnije je moglo biti opasno ispred Kelave, no domaći napadači nisu dobro reagirali nakon ubačaja Juroša.

U 22. minuti je Croatia Sesvete mogla povesti, ali vratnica je zaustavila sjajan volej Šabana s vrha kaznenog prostora. Pet minuta kasnije je Mamić pronašao Šabana, no obrana Dinama je uspjela blokirati njegov udarac. Već u sljedećem napadu Dinamo je kaznio ove promašaje. Mandžukić je s lijeve strane sjajno pronašao Moralesa, a on je efektnim lobom s desetak metara svladao Šimića.

Domaći se nisu predavali i nova velika prilika je stigla u 33. minuti, kad je Čižmek iskoristio nesigurnost Badelja i krenuo prema vratima oslobodivši se Lovrena, no otišao je previše u stranu i Kelava je bez većih problema zaustavio udarac.

U prvih 15 minuta drugog dijela nije se dogodilo ništa zanimljivo, a igru Croatije Sesvete je podignuo ulazak Palića u 59. minuti. Upravo je on tri minute kasnije iz kornera uposlio Polovaneca, ali je Mandžukić na gol liniji zaustavio njegov udarac.

Ista situacija se dogodila i u 65. minuti, no Polovanec je pucao kraj gola. Dinamo je uzvratio tek u 71. minuti, kad je Tomić sjajno primio proigravanje Tadića, no udarac nije bio precizan. Šimić je u 77. minuti obranio udarac Hrgovića, a minutu kasnije niti Mandžukić nije uspio svladati domaćeg vratara.

U završnici je Croatia Sesvete imala još dvije dobre prilike. Palić je u 83. minuti još jednom precizno ubacio iz kornera, no Landeka nije bio precizan. U posljednjoj minuti je Kelava obranio udarac Marune nakon velike pogreške Lovrena.