1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 10.08.2008, 20:10 h, Zagreb, stadion Maksimir, gledatelja: 2.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Petrović (Valpovo), Šetka (Đakovo)

Bernard Jurišić • nedjelja, 10.08.2008.

Jako lošu uvertiru za put u La Corunu odradili su nogometaši Hajduka. Splitsku momčad su u derbiju kola nadigrali i s 3:0 potopili nogometaši Zagreba pred tek oko 2.000 gledatelja na stadionu u Maksimiru...

Davor Piškor
55'
25
Marko Grgić
66'
17
Igor Jugović
78'
Goran Vučević

Težak poraz i bolnu pljusku uoči puta u La Corunu na prvi susret 2. pretkola Kupa Uefe doživio je Hajduk u derbiju 3. kola 1. HNL. Nadigrani su i s 0:3 poniženi od momčadi čijeg su najboljeg igrača kupili ovog ljeta, a koji je u večerašnjoj utakmici bio najgori igrač na terenu.

Iako raspolaže mlađim, neiskusnijim i neusporedivo jeftinijim kadrom, trener Luka Pavlović potpuno je nadmudrio svog kolegu Gorana Vučevića na klupi Hajduka i ima razloga večers dignuti čašu šampanjca svojim momcima. Zagrebaši su zaslužili tri boda jer su igrali pametnije i konkretnije, dok su se Hajdukovci mučili u gušili zajedno s loptom u sredini terena.

U prvom dijelu prvo ime bio je Davor Vugrinec. U 16. je minuti izborio i sam realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćina, koje Hajdukovci nisu ugrozili sve do odlaska na odmor. Tek su u završnim minutama nešto pokušali, no ono što se i uspjelo probiti kroz čvrsti Zagrebov blok, završilo bi u naručju sigurnog Škorića.

U drugom poluvremenu Vugrinca su "glumili" Davor Piškor i Ivan Parlov, koji su u 62. i 68. minuti doslovce ismijali Hajdukov zadnji red i svojoj momčadi donijeli ogromnih i neočekivanih 3:0. Mensur Mujdža bio je asistent kod drugog, Piškor kod trećeg gola.

Hajdukov trener sterilnost svoje momčadi primjetio je tek nakon što je utakmica bila riješena, a još jednom lošu i nekompatibilnu napadačku kombinaciju Kalinić - Bušić razbio je tek u 63. minuti, kad je Kaliniću za prvog suradnika gurnuo Ibričića. No, bivšem Zagrebašu danas očito nije bio pravi dan, pa je i njega Vučević izvadio desetak minuta prije kraja i pokušao s Oremušem.

Ulazak Andrića i Tičinovića malo je razdrmao splitski napad, pa se u zadnjih 15 minuta uglavnom igralo pred Zagrebovim vratima. No, sve uzalud. Put do mreže Splićani nisu pronalazili, pa na kraju morali "domaćinu" priznati da je bio pametniji i konkretniji, te pognutih glava napustiti travnjak.

Ništa čudno za splitsku momčad, za koju je maksimirski travnjak u posljednjih pola desetljeća očito uklet. Više nije važno ni da li je na suprotnoj strani njihov najveći suparnik Dinamo, koji nakon samo tri utakmice Hajduku već bježi pet bodova. Je li Hajduk još jednom prije početka sezone napuhao balon od sapunice - mogli bismo znati već u četvrtak, kad završi susret s Deportivom u La Coruni. Na kojeg će Hajdukovci nakon Zagreba otputovati kao pokisli miševi.