1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 10.08.2008, 20:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 2500
Suci: Strahonja (Zagreb), Munić (Bregana), Modrić (Zagreb)

Ivana Strahija • nedjelja, 10.08.2008.

Odličan su susret odigrali Varteks i Slaven Belupo. Uz pet pogotka, igrači obje momčadi uistinu su pokazali dobru igru, a nakon 90 minuta zasluženo su ipak slavili gosti, koji su u posljednjih šest minuta postigli dva gola.

Mile Petković

U susret protiv Koprivničana Varaždinci kreču žustro i odlučno. U prvih je petnaestak minuta dvije odlične prilike imao Brezovec, a u 18. je minuti mogao pogoditi Mumlek, no nije najbolje zahvatio loptu koju mu je servirao Smrekar.

Odjednom, ko' iz vedra neba Slaven Belupo je u prednosti. Iz prve praktički ozbiljnije akcije Vručina vraća loptu za Posavca, a ovaj je s dvadesetak metara šalje ka varaždinskom golu. Mađarić ju je praktički već imao u rukama, no ona je odsklizala u mrežu za Slavenovih 1:0.

Taj gol daje Koprivničanima polet, pa prvo prijeti Čaval a zatim i Vručina, no ovog je puta Mađarić spretniji. U idućih desetak minuta Koprivničani drže loptu i imaju više od igre.

Ipak, tek je kratko vrijeme trebalo domaćima da se zbroje. Nakon prekršaja Poldrugača Varteks dobiva slobodnjak na svega 19 metara od gostujućeg gola. Odlično ga izvodi kapetan Plavih, Miljenko Mumlek, loptu šalje iznad živog zida i pravo u mrežu nemoćnog Rodića.

Igra Varteksa se ubrzava, a gosti ih zaustavljaju tek prekršajima, pa priliku iz slobodnjaka u 36. minuti dobiva Lučić, koji ipak nije toliko precizan kao njegov suigrač. Zato dvije minute kasnije, još jedan slobodni udarac, ovog puta sa tridesetak metara iskosa, izvodi Mumlek, lopta opet leti iznad živog zida i još jednom završava u mreži Slaven Belupa za vodstvo Varteksa 2:1.

Agresivna i brza igra nastavlja se i u drugom dijelu susreta, a obje momčadi redaju prilike. Svoju je Mumlek opet imao iz slobodnjaka, dok u 59. minuti nakon ''flipera'' u 16 metara Varteksa Gregurina prebacuje istrčalog vratara Mađarića, no lopta prolazi pored vrata. Zanimljiva je bila i situacija u 64. minuti, kad Posavec pogađa vanjski dio mreže Varteksa, no sudac Strahonja umalo pokazuje na centar.

Pred kraj susreta hladan tuš za domaće, koji su do tada uspješno odolijevali pritisku Koprivničana. Lapić iz neposredne blizine puca glavom, vratar Mađarić loptu odbija, a Rogulj je šalje u mrežu za poravnanje na 2:2. Ni dvije minute kasnije Slaven je opet u vodstvu, kad domaći Lučić propušta zaustaviti Šehića, ovaj loptu servira Juriću koji je uz naklon prosljeđuje na pravo mjesto za konačnih 3:2.

Tako su Varaždinci ostali bez boda, pa i tri koja su mogli upisati na konto, da su bili samo malo koncentriraniji. Osim toga očito je kako koprivnički trener Petković ima na klupi više aduta no Besek, jer su Slavenove izmjene, posebice Šehić, donijele potrebnu prevagu za Koprivničane.