1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 10.08.2008, 20:00 h, HNK Cibalia, gledatelja: 2.000
Suci: Ljubičić (Osijek), Conjar (Osijek), Barišić (Osijek)

Ante Jukić • nedjelja, 10.08.2008.

Golovima Malčića i Pavličića u samoj završnici susreta, Cibalia je svladala Šibenik i došla do prve ovosezonske pobjede. Ipak, bez obzira na uzbudljivih posljednjih pet minuta susreta, bila je to još jedna skromna nogometna predstava u Vinkovcima...

Tomislav Pavličić
46'
18
Ivan Babić
46'
20
Ivan Grgić
66'
Alvin Karadža
77'
13
Ivan Vrljić
86'
29
Arijan Ademi
87'
Ivica Kalinić

Oko 2000 tisuće gledatelja i gotovo idealni uvjeti za igru dočekali su igrače Cibalije i Šibenika u susretu trećeg kola HNL-a odigranog večeras u Vinkovcima. No, ono što su igrači obje momčadi prikazali u prvih 45 minuta igre bilo je daleko od idealnog, a usudili bi se reći i ispod svih kriterija današnjeg profesionalnog nogometa. A počelo je tako obećavajuće...

Najprije su u 11. minuti zaprijetili gosti, kada je Ivan Bulat oštro pucao iskosa sa visine šesnaesterca, ali to ipak nije bio udarac koji bi ozbiljnije ugrozio Davora Burcsu. Samo dvije minute kasnije vidjeli smo i najbolju priliku prvog dijela susreta. Mešić je lijepom dugom loptom izbacio Malčića, koji sa ruba šesnaesterca glavom prebacuje istrčalog vratara Slavicu, čiji je let u prazno spasio Raič izbivši loptu s gol crte. Nažalost, ispostavilo se da je to bilo sve što su gledatelji mogli vidjeti u vrlo lošem prvom poluvremenu, a najbolju ocjenu igre u Vinkovcima dali su gledatelji koji su u nekoliko navrata izviždali igrače obje momčadi.

Nastavak je, ipak, donio nešto bolju igru i više uzbuđenja na terenu,a prvo je došlo već u 50. minuti. Lijepu su akciju odigrali Radotić i Malčić, a ovaj potonji u stopostotnu priliku gura Babića, čiji udarac gostujući vratar Slavica uspijeva ukrotiti. Babić je, inače, u 46. minuti ušao u igru umjesto indisponiranog Džafića.

Osam minuta poslije vidjeli smo identičnu situaciju na drugoj stani, no Božić nije uspio nadmudriti Burcsu. Nakon te prilike gostiju igra se malo primirila i činilo se da ćemo prisustvovati još jednoj utakmici bez golova u Vinkovcima.

Ipak, u 82. minuti, nakon što je Karadža u šesnaestercu srušio Grgića (obojica ušli u igru u drugom dijelu), sudac Ljubičić pokazuje na bijelu točku i daje Vinkovčanima priliku za prvi pogodak u novoj sezoni. Ponuđenu šansu iskoristio je Željko Malčić i odmjerenim udarcem doveo Cibaliju u vodstvo.

Točku na "i" stavio je još jedan igrač koji je u igru ušao s klupe, Tomislav Pavličić. Povratnik u nebesko-plavo jato je lijepim solo prodorom sam sebi stvorio priliku, a zatim i rutinirano svladao Slavicu za konačnih 2:0.