1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 17.08.2008, 20:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Mariijo Maroc (Zaprešić), Željko Grgec (Bistra), Damir Wolf (Rijeka)

Goran Tomičić • nedjelja, 17.08.2008.

Slaven Belupo je zahvaljujući Bojanu Vručini svladao Zagreb. Domaći su tako nastavili niz dobrih rezultata, dok je Zagreb upisao drugi ovosezonski poraz...

Ivan Krstanović
60'
8
Davor Piškor
60'
3
Mario Čutura
72'
Luka Pavlović

Obje momčadi su imale problema s ozljedama. Slaven Belupu su tako nedostajali Kokalović i Nicolas, dok su gosti igrali bez Mujdže i Brkljače. Prvu priliku su imali domaći u petoj minuti kad je Jurić pronašao Vručinu, no on nije dobro reagirao. Desetak minuta kasnije je bilo opasno pred Rodićem, ali je Rogulj uspio otkloniti opasnost ispred Jurendića i izbaciti loptu u korner. No, odmah potom je poveo Slaven Belupo. Pjesnici su jako loše izveli korner i Čaval je počeo kontru proigravanjem za Jurića, a on je sjajno ubacio za Vručinu, koji je iz blizine rutinski svladao Škorića.

Zagreb je u sljedećim minutama pokušavao iz daljine preko Ivankovića i Oršulića, ali domaći vratar nije morao intervenirati. Jurić je u 24. minuti pogodio vratnicu nakon što mu je Vručina uzvratio lijepo proigravanje. Potom je uslijedilo 15 nezanimljivih minuta, a u završnici prvog dijela su obje momčadi mogle do pogotka. U 38. minuti je Rodić bio siguran nakon pokušaja Grgića, a pet minuta kasnije je vratnica spasila Zagreb nakon slobodnog udarca Vručine s više od 30 metara.

Najbolji domaći napadač je opet zaprijetio već u prvoj minuti drugog dijela, no Škorić je bio siguran. Potom se nije ništa događalo do 63. minute, kad su domaći povisili prednost. Vručina je htio ubaciti iz kornera, a lopta je okrznula Oršulića i Škorić je ostao nemoćan. Farmaceuti su u posljednjih dvadesetak minuta bili dominantni, a najbolje prilike nisu iskoristili Purić i Jajalo. Momčad Mile Petkovića je tako zadržala drugo mjesto na ljestvici.