U Imotskom ratoborno, Dragovoljcu samo bod

Ivana Strahija • nedjelja, 24.08.2008.

Prvo kolo drugoligaškog natjecanja gledateljima je donijelo upravo ono čemu su se nadali – bespoštednu nogometnu borbu, uzbudljive preokrete rezultata i virtuozna pogotke napadača.

Istra 1961 – Trogir 2:2 (1:0 Nikolić 9., 2:0 Božac 40., 2:1 Aganović 54., 2:2 Sablić 78.)

Odličan susret odigrale su dvije ponajbolje ekipe drugoligaškog natjecanja. Još jednom se ispravnom pokazala nogometna maksima kako utakmica traje 90 minuta, pa ako su se Istrijani i nadali da bi mogli pobijediti zbog 2:0, Trogir ih je sasvim uspješno demantirao.

Lokomotiva – Karlovac 3:0 (1:0 Bagarić 11. 11 m, 2:0 Tomečak 70., 3:0 Antolić 90.)

Za početak prvenstva sraz dva debitanta, koji su tijekom ljeta iz svojih tabora plasirali velike želje i najave. Uspješniji su na Hitrec-Kocijanu ipak bili domaćini, koji u vodstvo stižu pogotkom s 11 metara, da bi pobjedu potvrdili u drugom dijelu. Momčad je očito bolje posložio mladi Sreten Ćuk, a Karlovčani su ti koji, unatoč nekolicini lijepih prigoda, moraju "još puno žganaca pojesti" kako bi mogli bolje parirati svojim protivnicima.

Imotski – Pomorac 2:3 (1:0 Bulić 10., 1:1 Karabogdan 39. 11 m, 2:1 Zelenika 50., 2:2 Višković 88., 2:3 Kovačević 90.)

Imotski nikad nije bio lak za suđenje, povjerili su nam iskusni hrvatski nogometni suci, no prvenstvo Imoćani ipak nisu trebali otvoriti napadom na službenu osobu. Gledatelji su naime iznimno teško podnijeli poraz svojih favorita u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, pa je udarac u glavu, za dugo sjećanje na kraj ljeta 2008. godine dobio pomoćni sudac.

Junak – Segesta 1:3 (0:1 Pek 10., 0:2 Emmanuel 27., 0:3 Deronjić 42. 11 m, 1:3 Čulić 74.)

Junaci baš i nisu bili hrabri protiv Siščana Srećka Bogdana. Neiskustvo Sinjana znalački su iskoristili iskusni igrači Segeste, a dopustili su im tek počasni pogodak petnaestak minuta pred kraj, nakon što su ipak imali nekoliko intervencija zbog iznenadne inspiracije domaćih napadača.

Suhopolje – Mosor 1:1 (1:0 Begović 44. 11 m, 1:1 Čorić 86.)

U Suhopolju su domaći dominirali skoro 85 minuta, da bi potom na naplatu stigle sve one neiskorištene prilike. Suhopolje je naime, kao pod nekom kletvom, ostavilo nekolicinu zbilja dobrih prigoda bez realizacije, pa kad je Čorić više sretno nego spretno i bez izrađene akcije pogodio u mrežu domaćih, svakome se piše samo bod.

Hrvatski dragovoljac – Slavonac CO 1:1 (1:0 Gavranić 12., 1:1 Golubović 38.)

Perkovčani kao da nastavljaju s navadama iz prošle sezone, pa se nisu dali smesti ni na stadionu Stjepana Spajića. Domaći su doduše poveli lijepim golom svoje ljetne akvizicije Gavranića, što momčad Slavonca nije nimalo omelo, već im dapače dalo poleta. Tako su već u 38. minuti izjednačili, a rezultat se ne mijenja do kraja utakmice, premda je Dragovoljac bio brojčano nadmoćan od 72. minute i isključenja Brnjića.

Moslavina – Vinogradar 2:2 (1:0 Salatović 48., 2:0 Hodalj 58., 2:1 Jalšovec 62., 2:2 Peraica 73.)

Kao da prvog poluvremena ni nije bilo, pogoci su u Kutini počeli padati tek u drugom poluvremenu. Nakon što su brzopotezno domaći došli do pristojnog vodstva od 2:0 bilo je razloga za nadu u tri boda, da nije na travnjaku bilo i druge ekipe raspoloženih Mladinjana, koji iskorištavaju malo opuštanja u redovima Moslavine.