1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 24.08.2008, 20:00 h, Stadion Varteksa, Varažin, gledatelja: 2000
Suci: Kovačić (Križevci), Novosel (Vrbovec), Grgec (Bistra)

Ivana Strahija • nedjelja, 24.08.2008.

Varaždinci nisu nastavili niz poraza, no na tome mogu zahvaliti koliko svom danas sigurnom vrataru Mađariću toliko i gostima koji su odlične prilike ostavljali neiskorištene.

Zoran Ivančić
90'
Arijan Ademi
62'
18
Ivan Rodić
68'
7
Ivan Bulat
87'
Ivica Kalinić

Varaždinci i Šibenčani započinju iznimno oprezno. Prve minute protječu u već poslovičnom oprobavanju snaga, da bi prvu pravu priliku imali gosti, no dobru loptu Kwedija Božić na svega par metara od varaždinskih vrata zbog vlastite nespretnosti ne iskorištava. To je probudilo domaće, koji potom kreću u opsadu šibenskog gola.

Jednu od ljepših prigoda imao je Brezovec, kojem je loptu uputio Papa, no na liniji 16 metara loptu mu pred nogama odnosi vratar Slavica, i uz put ga ruši. Minutu kasnije Smrekar, koji je bio bolji u duelu s Milanovićem, ulazi u šibenskih 16 metara, no umjesto da doda odlično postavljenom Mumleku, on loptu upućuje prema nazad, gdje je nitko ne može iskoristiti.

Terenska prevlast konačno je naplaćena u 16. minuti, kad Mumlek iz kornera nabacuje za Papu, ovaj puca no vratar Slavica izboksava, na vlastitu nesreću ravno u Brezovca, koji zabija za 1:0

Nisu se Šibenčani ni stigli priviknuti na vodstvo domaćih, a ovi su već na 2:0, nakon što Mumlek dodaje za Smrekara, koji pored Kulušića prolazi kao da ne postoji, i loptu elegantno šalje u mrežu. Taj rezultat je ipak previše poražavajući za Šibenčane, koji u 30. minuti konačno imaju i drugu svoju priliku. Gović iz slobodnog udarca s 25 metara puca odlično, no vratar Mađarić loptu uspješno zaustavlja.

Do kraja prvog dijela Šibenčani ipak vraćaju nadu u povoljan ishod, jer Spahija u samoj završnici odlično koristi nespretnost domaćeg Brezovca nakon ubačaja Govića i smanjuje na 2:1.

Gosti bolje otvaraju drugi dio. Kwedi prijeti preko Šimeka koji ga ne zna zaustaviti, a pritisak na domaća vrata nastavlja se dobrih 15-tak minuta, ipak bez izrazitijih prigoda. Potom se i domaći vraćaju u formu, a u 60. minuti nakon slobodnog udarca Brezovca mogao je poentirati Mujanović, da je samo bio malo okretniji pred šibenskim golom.

Kazna je mogla stići u 66. minuti, kad Gović dodaje do Zeca, a ovaj topovski puca prema varaždinskom golu, no tu je Mađarić spretan i spreman. Rodić silovito gađa prečku nebranjenog gola u prilici susreta, a sve do kraja igra se seli između golova, no nitko ne uspijeva promijeniti rezultat.