Argentini bod s desetoricom

Maja Giljanović • nedjelja, 07.09.2008.

Paragvaj je "uštipnuo" bod na gostovanju u Argentini, a izravni je krivac još jednog kiksa Gaučosa olimpijski pobjednik s U-23 reprezentacijom Carlos Tevez...

Argentina je trenutno na drugom mjestu među deset aspiranata na plasman na SP 2010. - igraju dvokružno, svatko sa svakim, a prve četiri reprezentacije u JAR idu direktno, dok petoplasirana razigrava s četvrtom reprezentacijom iz CONCACAF-a (Sjeverna i Srednja Amerika te Karibi) - 7. je ovo kolo, a skupili su 12 bodova.

Remi s Paragvajcima treći im je uzastopni nakon Ekvadora u Buenos Airesu (1:1) i Brazila u Belo Horizonteu (0:0) - pobjedu čekaju još od studenog i 3:0 slavlja protiv posljednjeplasirane Bolivije jer u međuvremenu su izgubili (2:1) na gostovanju u Kolumbiji.

Protiv Paragvaja - lidera s 14 bodova - Alfija Basilea i suigrače na cjedilu je još jednom baš kao i u Bogoti ostavio Carlos Tevez zaradivši isključenje nakon dva neoprezna oštra starta i to nakon samo pola sata igre.

Još je ranije u 13. minuti Gabriel Heinze sam svladao svog Abbondanzierija - usput ga i ozlijedivši - bod je, pak, spasio Sergio Agüero na proigravanje Lionela Messeija u 61. minuti.

Sebastian Eguren nanio je Kolumbiji prvi poraz i to na njihovom terenu - Urugvaj se s druge strane probio na treće mjesto, a Peru je u Limi golom Alve svladao Venezuelu i utekao s dna.

Trenutno šestoplasirani Brazil gostuje večeras u Čileu koji drži peto mjesto s bodom više od peterostrukih prvaka svijeta.

CONMEBOL, 7. kolo:
Argentina - Paragvaj 1:1, Ekvador - Bolivija 3:1, Kolumbija - Urugvaj 0:1, Peru - Venezuela 1:0