Odličan Lacković, Kiel krenuo

Petar Plevnik • četvrtak, 11.09.2008.

Treće kolo Bundeslige donijelo je dva derbija. Kiel je na domaćem terenu pregazio do ovog kola vodeći Magdeburg, dok je Flensburg tijesno slavio protiv Gummersbacha. Od hrvatskih igrača najbolji učinak ostvarili su Blaženko Lacković i Mario Kelentrić...

Za iznenađujući remi na otvaranju prvenstva protiv novaka u ligi Dormagena sastav Alfreda Gislasona svojim se navijačima iskupio uvjerljivom pobjedom nad Magdeburgom. Već na odmoru Zebre su imale velikih 18:9, da bi u nastavku susreta prednost povećale do konačnih 33:21. Najbolji strijelac u redovima domaćina Lövgren s osam pogodaka, dok kod gostiju po četiri pogotka Theuerkaufa i Vasilakisa.

Puno zanimljivije bilo je u Flensburgu gdje je gostovao Gummersbach. Domaćini su bili u vodstvu nešto više od pola sata, da bi u nastavku bolje zaigrali gosti te šest minuta prije kraja susreta stigli do dva pogotka prednosti (31:33). Ipak, u posljednjih pet minuta igre domaćini predvođeni sjajnim Christiansenom s 11 pogodaka rade seriju 5:1 i dolaze do konačnih 36:34. Kod gostiju najbolji Szilagyi s osam pogodaka, a zapaženu partiju s pet je pogodaka odigrao Vedran Zrnić.

Poraz Magdeburga iskoristio je Lemgo te uvjerljivom pobjedom zasjeo na čelo poretka. Iako su gosti iz Wetzlara na odmoru imali samo tri pogotka minusa (17:14), u nastavku susreta raspoloženi domaćini ostavljaju goste na samo četiri postignuta pogotka i slave s uvjerljivih 34:18. Kod domaćina najbolji Geirsson sa sedam, kod gostiju Michel s četiri pogotka.

Među tri momčadi sa tri pobjede je i Göppingen, koji je protiv Stralsundera upisao najuvjerljiviju pobjedu kola. U slavlju domaćina od čak 46:27 po deset pogodaka Schönea i Spätha, dok se dva put u strijelce upisao i Dalibor Anušić. Kod gostiju osam pogodaka Samarasa, a još jednu dobru partiju sa šest pogodaka pružio je Ivan Ninčević.

Stopostotni učinak, ali i utakmicu manje ima Rhein-Neckar Löwen, koji je do nova dva boda bez problema došao u Berlinu. U slavlju Lavova 32:24 najbolji Jan Filip s devet pogodaka, dok kod domaćina sedam pogodaka Kubisztala i Bulta.

Istu stvar samo na domaćem terenu napravio je HSV, koji je drugu ovosezonsku pobjedu upisao protiv Essena. Domaćine su do pobjede predvodili Blaženko Lacković i Hans Lindberg sa sedam pogodaka, dok kod gostiju po osam pogodaka Puticsa i Lützelbergera.

Bez većih problema do novih bodova na domaćem terenu stigao je Grosswallstadt. U pobjedi 31:23 nad Dormagenom po šest pogodaka Spatza, Kneera i Kunza, dok kod gostiju najbolji Dmytrusynski s pet pogodaka.

Iznenađenja nije bilo ni u susretu Nordhorna i Melsungena, koji su s 33:29 u svoju korist riješili domaćini. Najbolji u redovima Nordhorna Glandorf sa sedam pogodaka, dok se Goran Šprem dva puta upisao u strijelce. Kod gostiju osam pogodaka Valoa, a vrijedi izdvojiti i 13 obrana Marija Kelentrića.

U dvoboju do ovog kola momčadi bez bodova, do prve pobjede stigao je Minden u Balingenu. Iako su domaćini na odmoru imali tri pogotka prednosti (13:10), gosti u nastavku ne samo da su uspjeli dostići zaostatak već su susret završili s tri pogotka prednosti. U pobjedi gostiju 30:27 odličan Hegemann s 11 pogodaka, dok kod domaćina šest pogodaka Ettweina.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533