Čudesni Lövgren na korak do rekorda

Petar Plevnik • nedjelja, 14.09.2008.

Iako su za vikend na rasporedu bili susreti četvrtog kola, daleko najviše zanimanja pobudio je unaprijed odigran susret 14. kola Bundeslige između Rhein-Neckar Löwena i Kiela. Važnu pobjedu kod izravnog kandidata za naslov upisali su gosti, u čijim je redovima s nevjerojatnih 18 pogodaka briljirao Stephan Lövgren...

Više od 9 000 gledatelja u Mannheimu svjedočilo je obračunu po mnogima dva najveća kandidata za naslov, Rhein-Neckara Löwena i branitelja naslova Kiela. Ako je suditi prema prikazanom, Kiel se, nakon šokantnog remija protiv novaka u ligi Dormagena na otvaranju prvensta, polako ali sigurno vraća starim pobjedničkim navikama.

Iako je Rhein-Neckar odlično otvorio susret i u nakon pet minuta igre imao prednost od 5:2, na odmor se otišlo s dva pogotka prednosti za goste (21:23), da bi u nastavku susreta Kiel zahvaljujući sjajnom Lövgrenu s 18 pogodaka (sedmerci 8/8) te vrataru Palicki sa 17 obrana stigao do konačnih 40:42. U redovima domaćina najbolji Sigurdsson s devet pogodaka. S učinkom od 18 postignutih pogodaka iskusni je Šveđanin ostao samo gol kratak od rekorda Bundeslige kojeg iz sezone 1982/83 s 19 pogodaka drži Poljak Jerzy Klempel.

Od susreta četvrtog kola apsolutno najveće iznenađenje priredio je Dormagen, koji je nakon boda na otvaranju prvenstva u Kielu novu senzaciju priredio svladavši HSV. U neizvjesnom susretu domaćini su predvođeni Landsbergom i Schindlerom sa po pet pogodaka slavili s 28:27, dok kod gostiju pet pogodaka Jansena i B.Gillea. Blaženko Lacković postigao je četiri pogotka za HSV.

Iznenađenja nije bilo u dvoboju Melsungena i Flensburga, u kojem su s 38:32 slavili gosti. Najbolji u redovima pobjednika Beutler s 22 obrana te Jensen i Mogensen sa po sedam pogodaka, dok je kod domaćina još jednom odličan sa 16 obrana bio Mario Kelentrić.

Nešto više se do nove pobjede pomučio Gummersbach, koji je na domaćem parketu s 29:26 bio bolji od Balingena. Iako su gosti na odmor otišli s pogotkom prednosti (11:12), u nastavku susreta domaćini predvođeni sjajnim Momirom Ilićem s 13 pogodaka dolaze do pobjede. Vrlo dobru partiju pružio je i Vedran Zrnić sa šest pogodaka, dok kod gostiju najbolji Brack sa šest pogodaka.

Neizvjesno je bilo i u Magdeburgu, gdje je istoimeni domaćin s 35:34 svladao Grosswallstadt. I ovdje su gosti na odmor otišli s prednošću (17:19), no u drugih 30 minuta igre domaćini predvođeni Van Olphenom sa šest pogodaka bez većih problema dolaze do novih bodova. Kod gostiju prvo ime Müller s devet pogodaka.

Najuvjerljivu pobjedu kola upisao je Nordhorn, koji se lako obračunao na gostovanju kod novaka u ligi Stralsundera. Sjajnu utakmicu u pobjedi gostiju 37:22 odigrao je Myrhol s 13 pogodaka, dok se Goran Šprem tri puta upisao u strijelce. Kod domaćina šest pogodaka Brune.

S odličnim igrama nastavio je Füchse, koji je treću prvenstvenu pobjedu upisao na gostovanju u Essenu. U uvjerljivom slavlju gositju od 37:30 najbolji Strand s 11 pogodaka, dok kod domaćina, koji još uvijek čekaju na prve bodove, devet pogodaka Schmidta.

Zahvaljujući neigranju Lemga i pobjedi u Wetzlaru, prvo mjesto preuzeo je Göppingen. U pobjedi 26:21 najbolji Schöne sa šest pogodaka, dok se Dalibor Anušić nije upisao u strijelce. Kod domaćina sedam pogodaka Christophersena.

12TV Großwallstadt 341034:1018+1626
13Minden 34914:1018-10425
14Wetzlar 34927:975-4823
15HBW Balingen-Weilstetten 34949:1006-5723
16TSV Bayer Dormagen 34871:1027-15619
17Stralsunder HV 34802:1196-3946
18TUSEM Essen 34849:1202-3533