Podravka i dalje uvjerljiva

Antonija Pavlić • četvrtak, 18.09.2008.

Rukometašice Podravke nastavljaju s uvjerljivim pobjedama. Nakon Zameta u prvom kolu i u drugom je s više od 20 pogodaka razlike pao Umag. Osječanke su na domaćem terenu poražene od virovitičkog TVIN-a dok su u gradskom derbiju u Sesvetama domaće uzele puni plijen.

Rukometašice Arene u Puli su predvođene Tanjom Kiridžić i Sandrom Nikčević svladale riječki Zamet jednim pogotkom prednosti. Rezultat ne pokazuje odista pravo stanje stvari na terenu budući da su domaće igračice u prvom poluvremenu vodile i sa po šest pogodaka razlike. Prednost s poluvremena gošće su do kraja utakmice tek uspjele smanjiti na prihvatljivih 25:24, a velike zasluge u tome imale su Sandra Stojković i Ivana Vuković. Zamet je tako ostao pri začelju tablice. U prvom je kolu poražen od Podravke 20 razlike.

Jedan od najzanimljivijih susreta kola odigran je u Osijeku gdje je u slavonskom derbiju pobjedu ubilježio virovitički TVIN. Gošće su već na početku ušle u seriju od tri pogotka te tako stekle prednost koju su staloženo održavale, a uspjele i povećati do kraja poluvremena. Domaće su do tada bile potpuno neprepoznatljive što su Lavice uspjele iskoristiti i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 11:16. Drugo poluvrijeme donosi nešto više zanimljivosti. Osječanke se na krilima golmanice Perić bude i tri minute prije kraja rezultat dovode do samo tri razlike. Uslijedila je potpuna mobilizacija u osječkim redovima, uspjele su doći do -1 no Premužić posljednjim pogotkom za TVIN rješava sve dvojbe oko pobjednika.

Dvoboj Koke i Lokomotive prošao je u znaku gostujućeg, pomlađenog sastava. Rukometašice Lokomotive nakon početnih odmjeravanja snaga odlaze na pet pogodaka prednosti koje uspjevaju zadržati do poluvremena. U drugom dijelu susreta ista priča kao i u prvom, gol za golom. Koka ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti, nedostajala je kvalitetna obrana. U domaćoj je momčadi sve konce igre držala Danijela Kušter sa 14 postignutih pogodaka dok je reprezentativka Nikica Pušić u dresu Lokomotive postigla 13 pogodaka.

U Koprivnici šetnja za domaću momčad. Podravka je i u drugom kolu pokazala da će joj se teško, gotovo nemoguće netko ozbiljnije približiti. Ovaj je puta pred domaćom publikom pao novi prvoligaš Umag, sa trideset razlike. U prvih trideset minuta od rezultata 1:1 Umag stagnira od postizanja pogodaka, a Podravka radi seriju od +10 i rješava utakmicu. No tu nisu stale naše europske predstavnice. Do poluvremena su već gostujuću mrežu pogodile 25 puta, u drugom poluvremenu još 22 i tako gotovo prešle magičnu granicu od 50 pogodaka. U drugom poluvremenu se i obrana malo opustila pa su Umažanke postigle dvostruko više pogodaka nego u prvom (11). U momčadi Podravke sve su se igračice osim golmanica upisale u listu strijelaca.

Trogiranke su Kutjevačkom Podrumu od početka susreta pokazale kako će se provesti na njihovom terenu. Naime, do pete su minute napravili seriju od pet pogodaka razlike, a tu su prednost potom povećavale tokom cijele utakmice, da bi se na koncu 60. minute zaustavili na okruglo 20 razlike. Domaću su momčad predvodile Marija Hrgović sa 12 pogodaka i Ivanka Petković sa 11 pogodaka. U redovima poražene momčadi Trogirankama je uspjela parirati jedino Martina Raguža sa 11 pogodaka.

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Sesvetama, gradski derbi između Sesveta i Trešnjevke. Prvih 20-ak minuta igralo se na gol razlike, nijedna momčad nije upisala uvjerljiviju prednost da bi nakon toga do kraja poluvremena Trešnjevka došla do tri pogotka razlike. No, uporne Sesvećanke se u drugom poluvremenu dižu, izjednačuju te na koncu uspijevaju osvojiti sva tri boda. Iskazale su se vratarke obje momčadi, na vratima Sesveta Bukovina je skupila 21 obranu dok je za zelene Golubić obranila 18 udaraca prema gostujućem golu.