Prvaci posrnuli u gostima

Branko Barić • subota, 20.09.2008.

Valladolid nije imao respekta prema momčadi u kojoj nastupa i naš Pero Metličić, pa su aktualni prvaci Španjolske doživjeli svoj prvi poraz u novoj sezoni. Petak je ponudio još jedan dvoboj drugog kola u kojem su se sastale dvije momčadi koje su tjedan dana ranije ubilježile pobjede...

Nakon prošlotjednog laganog pucačkog treninga protiv Teucra, aktualni prvaci otišli su u goste neugodnom Valladolidu koji je u prvom kolu izgubio od Barcelone. Da to neće biti nimalo lagan zadatak za Ciudad Real, pokazalo je već prvo poluvrijeme u kojem se gotovo 30 minuta igralo po sistemu gol za gol, da bi domaćini na odmor otišli s prednošću 14:13. Početkom drugog dijela prednost raste do najvećih plus tri, no gosti ubrzo pronalaze odgovor i u 44. minuti dolaze do vodstva 21:20. Do kraja ipak momčad Juana Carlosa Pastora, nošena navijanjem četiri tisuće navijača, dolazi do vrijedne pobjede konačnim rezultatom 30:28.

Najefikasniji u njihovim redovima bio je Victor Hugo Lopez Romero sa šest pogodaka, dok su Havard Tvedten i Oscar Perales Perez dodali po pet. Torsten Laen je predvodio strijelce na drugoj strani sa sedam pogodaka, Sergej Rutenka je zabio šest, a naš Pero Metličić se nije upisao u listu strijelaca.

Aragon i Naturhouse La Rioja ubilježili su pobjede na otvaranju sezone i pobjednik njihovog međusobnog ogleda u drugom kolu mogao je bar jednu noć provesti sam na vrhu prvenstvene tablice. Na koncu niti jednoj momčadi to nije pošlo za rukom, budući da je susret završio s neriješenih 32:32. Ivan Stanković predvodio je momčad Veroljuba Kosovca s devet pogodaka, dok je kod gostiju nezadrživ bio Isaias Guardiola Villaplana s 12 golova.

Ostale utakmice drugog kola španjolske Asobal lige igraju se u subotu i nedjelju.

Asobal, drugo kolo: Pevafersa Valladolid – Ciudad Real 30:28 (14:13), Aragon – Naturhouse La Rioja 32:32 (18:14)