Siscia
Siscia 24:24(11:12) Karlovac

Siscia izvukla bod

Branimir Korać • subota, 20.09.2008.

U tvrdoj i ne posebno kvalitetnoj utakmici rukometaši Siscije na svom su parketu teškom mukom došli do boda protiv borbene momčadi Karlovca. Bod Siščanima donio je Enes Halkić nakon isteka vremena sa sedam metara...

Siscia - Karlovac 24:24 (11:12)

Sisak, ŠSD Brezovica, 1000 gledatelja

Vezane vijesti

Suci: Vanja i Vedran Banović (Požega)

Siscia: Mate Svalina 1, Cem Gulsun 1, Goran Bogunović 2, Domagoj Orlić, Josip Ražić 2, Josip Somić, Nikola Džono 3, Tomislav Bešlić 5(1), Branimir Bouček, Enes Halkić 4(3), Jakov Gojun 2, Luka Butorac, Mario Turan 2, Trpimir Petrač 2. Trener: Dubravko Prelčec.

Karlovac: Igor Totić, Boris Batinić 5(2), Domagoj Marković, Dinko Đanković 3, Mladen Laskač 3, Marko Štrucelj, Dino Rački, Miodrag Višnić 4, Robert Magdić 2, Dragomir Požega, Dino Štrucelj, Mario Šporčić 4(2), Denis Karić, Šime Šiklić 3(1). Trener: Silvijo Ivandija.

Sedmerci: Siscia 4/5, Karlovac 5/8.

Isključenja: Siscia 8 minuta (Turan 2, Gojun 2), Karlovac 2 minute (Laskač).

60 minuta velike borbe na sisačkom parketu završeno je podjelom bodova. Kako se i očekivalo, Siscia i Karlovac odigrali su tvrdu utakmicu dobrih obrana, a na kraju više razloga za nezadovoljstvo imaju gosti. Bili su u vodstvu dobrim dijelom utakmice, da bi u posljednjoj sekundi ostali bez pobjede nakon što je Enes Halkić realizirao opravdano dosuđen sedmerac.

Pred oko tisuću gledatelja Siščani su vrlo dobro ušli u utakmicu i poveli 3:0. Karlovac je imao priličnih problema s agresivnom obranom domaćina i punih šest minuta bio je bez ijednog udarca prema vratima Boučeka. U šestoj minuti Đanković je uputio prvi udarac i odmah zabio za smanjenje vodstva, a nakon što je Bešlić poentirao na drugoj strani, Siscia ulazi u crno razdoblje od osam minuta bez gola. Karlovčani to koriste i serijom 4:0 preuzimaju vodstvo.

Sredinom prvog dijela ponovno je proradio domaći napad i u kooperaciji s vratarom Boučekom i dobrom obranom, Siscia preokreće rezultat i ponovno je u vodstvu s 8:6. Ipak do kraja prvog dijela Karlovac predvođen dobrima Đankovićem i Batinićem dolazi do novog vodstva i na poluvrijeme odlazi s prednosti 12:11.

U drugo poluvrijeme domaćin ulazi prilično nervozno tražeći novo vodstvo, ali nikako ne uspijeva nakon dobre obrane pogoditi u napadu i doći do njega. Velike zasluge za to imao je karlovački vratarIgor Totić koji je u drugih 30 minuta bio na vrlo visokom nivou i obranio je niz teških udaraca. S druge strane niti Bouček, a niti Josip Somić nisu briljirali i prvenstveno dobra obrana držala je Siščane u igri.

U neizvjesnoj završnici Karlovac je minutu i sedam sekundi prije kraja preko Šporčića sa sedam metara došao do vodstva 24:22 i činilo se kako je susret riješen. Međutim brzo odgovara veteran Josip Ražić, Batinić 20 sekundi do kraja promašuje s krila, a u posljednjoj sekundi susreta vrlo neuvjerljiv sudački dvojac Banović/Banović iz Požege dosuđuje sedmerac za domaćina koji realizira Halkić.

Siscia je došla do boda vrlo teško. No za razliku od prošle sezone Siščani su pokazali kako imaju širinu na klupi i kada dođe i očekivan doprinos od strane vratara, kada se u potpunosti uigraju u napadačkom dijelu, posebice u igri u fazi kontranapada, bit će vrlo opasan protivnik.