Krenuli rukometni prvoligaši

Goran Markuš • nedjelja, 21.09.2008.

Započela je i novoosnovana 1. Dukat HRL u muškoj konkurenciji koja nam je već u prvom kolu donijela pregršt zanimljivosti i iznenađenja najavivši sjajnu sezonu koja je pred nama…

Susret dva bivša prvoligaša, Crikvenice i Gorice završio je pobjedom domaćina. Nakon uvodnih desetak minuta Crikvenica je otišla na +2 ispod kojih se do kraja utakmice nije spuštala. Iako je u jednom trenutku zaostajala za čak šest golova, momčad Gorice je uspjela ponovno posložiti svoje redove i smanjiti rezultat na konačnih 28:24.

Mlada i oslabljena momčad Zadra doživjela je veliki poraz na domaćem terenu protiv vrlo motiviranog Buzeta. Iako je rezultat nakon prvih deset minuta glasio 8:5 vidjelo se da domaćini ne funkcioniraju kako se očekivalo što se do kraja poluvremena odrazilo i na rezultat (12:15). U nastavku gosti su rutinirano zadržavali rezultat, a direktan crveni karton Josipa Peše prelomio je utakmicu i odnio oba boda u Buzet.

Uvjerljivo najzanimljivija završnica prvog kola dogodila se u Županji gdje su domaćini u samo pet minuta prokockali vodstvo od četiri pogotka i tako omogućili gostima da doma odu sa oba osvojena boda. Kod rezultata 21:17 uporni igrači Željka Perića s naglaskom na Tomislava Barberića uspjeli su iskoristiti izostanak dvojca Jerko PejićMladen Milišić i napraviti neočekivanu 5:0 seriju osiguravši svoju prvu pobjedu već u prvom kolu nove sezone.

Iako sam start utakmice nije obećavao igrači Preloga su prekrasnom igrom stigli do sigurne pobjede potpuno nadigravši Arenu Jadrograd. Nakon poprilično izjednačenih prvih desetak minuta domaćini su preuzeli inicijativu i do poluvremena pobjegli na +6 zabivši ogromnih 19 golova. Preciznost ih ne napušta ni u nastavku kada rutinskom igrom održavaju rezultat, a odličnom završnicom uspijevaju povećati razliku na konačnih +10.

U susretu Solina i Trogira napetosti nije nedostajalo. Iako su mnogi jedva dočekali završnicu i konačni rasplet situacije pobjednika nismo dobili, a podjela bodova vjerojatno je najbolji odraz prikazanog. U posljednjoj utakmici prvog kola, onom između Kaštela i Slatine domaćini su bez većih problema, potpuno kontrolirajući situaciju na terenu tijekom cijelog susreta stigli do svoje prve pobjede već u prvom kolu nove sezone.