Važan pogodak Bazine

Goran Tomičić • nedjelja, 21.09.2008.

Austria Beč je u gostima svladala Altach i izborila drugo mjesto na ljestvici, a strijelac jedinog pogotka je bio Marijo Bazina. Sturm i Salzburg su u zanimljivoj utakmici podijelili bodove...

Standfest je u 24. minuti uposlio Bazinu, koji je snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao domaćeg vratara za važnu pobjedu bečke Austrije. Naš napadač je zamijenjen u 85. minuti.

Salzburg je trebao 26 minuta za prednost u Grazu. Leitgeb je lijepo proigrao Mahopa, a on je s desetak metara pogodio za vodstvo gostiju. Samo tri minute kasnije je Muratović ubacio, a Haas je bio precizan za izjednačenje. U 69. minuti je Niko Kovač proigrao Janka, a on je lijepim udarcem donio novu prednost Salzburgu. Sturm je ipak osvojio bod pogotkom Breichlera nekoliko sekundi prije kraja utakmice. Niko Kovač je odigrao cijelu utakmicu, a Manuel Pamić nije nastupio.

Austria Kärnten je uvjerljivo svladala Kapfenberg i stigla do četvrte uzastopne pobjede. Sobrinho je s tri pogotka u prvom dijelu osigurao slavlje domaćina, a za konačnih 6:0 su u nastavku pogodili Schumacher, Wolf i Chiquinho.