Podravci derbi protiv Lokomotive

Antonija Pavlić • ponedjeljak, 22.09.2008.

U 3. kolu Dukat 1. HRL vidjeli smo i prvi derbi i prvu podjelu bodova. Podravka je u "derbiju" očekivano svladala Lokomotivu dok su Požežanke i Sesvećanke odigrale bez pobjednika - 22:22.

Pred 500 gledatelja u zagrebačkom Domu sportova Lokomotiva je apsolutnom vladaru ženskog rukometa u nas pružila dostojan otpor tek u prvoj polovici prvog poluvremena - Lokosice su držale tri, u navratima čak i pet golova minusa, da bi u samom finišu prvog poluvremena uspjele smanjiti na konačnih tri razlike. Trener Zoran Mlinarić uspio je svoje igračice malo dignuti u petnaestominutnom predahu tako da smo mogli vidjeti malo raznovrsniju igru u nastavku. Razigrala se Nikica Pušić, no nitko od suigračica joj se nije pridružio. S druge strane, Podravku su predvodile sjajna Anita Gaće s krila te Tatari i Pasičnik s vanjskih pozicija. Nakon ozljede, do tada na terenu ponajbolje Lokosice Renate Knježević, igra se doprvaka Hrvatske raspala i Podravka je otišla na +8, razliku koju je održavala do kraja susreta.

Dodjela plaketa prvom hrvatskom Međunarodnom ženskom sudačkom paru Crnojević - Kostecki prethodila je istarskom derbiju Umaga i Arene u kojoj su, u pravom smislu te riječi, sretnije na kraju kući otišle gošće. Prvo je poluvrijeme proteklo u dominaciji mladih domaćih igračica, nakon početne gol za gol igre, Umažake odlaze na pet razlike tri minute prije kraja, no Arena uspijeva smanjiti na samo dva razlike (16:15). Gošće se na početku drugog poluvremena uspijevaju vratiti i držati egal, no od 40. minute postižu rezultatski napredak i odlaze na tri, pokatkad i četiri razlike. Umažanke se ponovno uspijevaju vratiti, doći na samo gol minusa no s loptom u posjedu 18 sekundi prije kraja susreta nisu uspjele postići zgoditak. Neiskustvo i "drvene ruke", koštale su ih još jednog poraza pred domaćom publikom koja je i ovaj susret došla pogledati u velikom broju.

TVIN Trgocentar je u dvoboju s Trogirom postigao i treću uzastopnu pobjedu i pridružio se Podravki na vrhu prvenstvene ljestvice sa šest osvojenih bodova. Gošće su u prvom dijelu utakmice stalno imale pogodak prednosti, koji su uspjele održati do 30. minute. Drugo su poluvrijeme Virovitičanke startale s očitom namjerom da rezultat okrenu u svoju korist i u tome su i uspjele. Milanovć-Litre i Tarle postižu dva pogotka na startu i prednost je sada na strani domaćih rukometašica. Zadnje su izjednačenje Trogiranke imale pri rezultatu 17:17, sve je dalje išlo na mlin TVIN-u, koji je do kraja susreta razliku podigao na +6. Najefikasnija u redovima poražene momčadi bila je sada već po ustaljenoj praksi Marija Hrgović, a isti je broj pogodaka (11) u redovima domaće momčadi postigla i Zdenka Premužić.

Nakon nešto slabijeg izdanja protiv Sesveta u prošlom kolu, igračice Trešnjevke su se vratile starim navikama - pobjedama. Rukometašice Nenada Zvonareka od prve su minute krenule agresivno i odlučno protiv gošća iz Varaždina, što je rezultiralo s osam pogodaka prednosti na poluvremenu. Drugo poluvrijeme nije donijelo buđenje Varaždinki, Sesvećanke su nastavile kako su i započele te su prednost s poluvremena dodatno pojačale - sve do konačnih +14. Najefikasnija u pobjedničkim redovima bila je Anja Daskijević sa osam pogodaka.

Riječkom Zametu je nakon početnih poraza protiv Podravke i Arene, u susretu protiv Osijeka CO bio nametnut imperativ pobjede. Osječanke su se s druge strane nadale prekidu neugodne tradicije poraza u riječkoj dvorani "Dinko Lukarić" no u tome nisu uspjele. Domaće su rukometašice bile odlučne i od početka su nametnule svoju igru. Osječanke se ni jedanput nisu uspjele ozbiljnije približiti dok su rukometašice Eseda Subašića staloženo održavale prednost, koja je na kraju iznosila četiri razlike. U redovima domaćina, najviše su pogodaka postigle Tea Linić i Danijela Vuković (9), dok su gošće u igru držala krila, Dora Lacković i Ana Stilinović (7).

U srazu Kutjevačkog podruma i Sesveta vidjeli smo i prvi neodlučen ishod ovog prvenstva. Iako su gošće na poluvremenu imale prednost od četiri pogotka razlike, Kutjevački podrumi se, zahvaljujući odličnima Raguž i Đipalo vraćaju i uspjevaju poravnati rezultat. U posljednjih pet minuta susreta Požežanke su ušle s golom prednosti no dvije minute prije kraja Josipa Nuić postiže posljednji pogodak na utakmici za vrijedan bod Sesvećanka na gostujućem terenu. U momčadi Sesveta najefikasnije su bile Josipa Nuić sa sedam i Marina Bazzeo sa pet postignutih zgoditaka.