Austria Beč iskoristila priliku

Goran Tomičić • četvrtak, 25.09.2008.

Austria Beč je pobjedom protiv Altacha preuzela vrh T-Mobile Bundeslige. LASK je u gostima uvjerljivo svladao Mattersburg, a Salzburg je bio bolji od Sturma...

Momčad Marija Bazine povela je u 22. minuti. Sun je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio za Blancharda, koji je glavom prenio do Standfesta, a on je snažnim udarcem iz blizine donio prednost bečkoj Austriji. Izjednačenje je stiglo u 40. minuti, kad je Schoppitsch iz slobodnog udarca svladao Safara. Diabang je u 75. minuti lijepo pronašao usamljenog Sulimanija, a on je lako pogodio za slavlje domaćina. Bazina je odigrao cijelu utakmicu.

LASK je bez problema u gostima nadigrao Mattersburg, a Panadićevi igrači su za pogodak trebali 26. minuta. Saurer je iz slobodnog udarca postigao prvi pogodak LASK-a na ovom stadionu u povijesti Bundeslige. Deset minuta kasnije je Prager sjajnom dugom loptom uposlio Mayrleba, a on nije pogriješio i gosti su imali dva gola prednosti.

Hoheneder je u 62. minuti glavom završio dugu akciju i vratar Mattersburga je opet morao po loptu u mrežu. Vastić je u prvoj minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca proigrao Piermayra, a on je s vrha kaznenog prostora pogodio za 0:4. Mattersburg je u sljedećem napadu postigao počasni pogodak, kad je Naumoski snažnim udarcem s bijele točke svladao Čavlinu. Mijatović nije nastupio, a Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu.

Salzburg je protiv Sturma zadržao maksimalan učinak na domaćem terenu. Mreža gostiju iz Graza se tresla već u trećoj minuti nakon što je Janko prsima primio loptu i Kobras nije mogao zaustaviti njegov udarac. Haas je u 27. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Feldhofer je iz blizine pogodio za izjednačenje.

U 39. minuti je Janocko oboren u kaznenom prostoru, a Janko je rutinski realizirao kazneni udarac za novo vodstvo Salzburga. Pobjedu domaćina je potvrdio Jezek efektnim pogotkom u 48. minuti. Niko Kovač je odigrao cijelu utakmicu, a Pamić nije nastupio.

Austria Kärnten je u gostima očekivano slavila protiv Kapfenberga. Weber je u 44. minuti donio prednost momčadi iz Kärntena, a Schumacher je pet minuta prije kraja utakmice potvrdio pobjedu.